رئیس دفتر مقام معظم رهبری: مردم با وجود مشکلات معیشتی، نظام اسلامی را رها نمی‌کنند

کد خبر: 1278420

رئیس دفتر مقام معظم رهبری اظهار داشت: کارهای اساسی و زیربنایی در کشور در حال انجام است البته مشکلاتی وجود دارد. مردم از نظر معیشت در مضیقه هستند اما حاضر نیستند نظام اسلامی خود را رها کنند.


رئیس دفتر مقام معظم رهبری: مردم با وجود مشکلات معیشتی، نظام اسلامی را رها نمی‌کنند

رئیس دفتر مقام معظم رهبری اظهار داشت: کارهای اساسی و زیربنایی در کشور در حال انجام است البته مشکلاتی وجود دارد. مردم از نظر معیشت در مضیقه هستند اما حاضر نیستند نظام اسلامی خود را رها کنند.

آیت الله محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم رونمایی از نرم افزار جامع تفاسیر نور نسخه ۴ که امروز ۱۳ اسفندماه در مرکز تحقیقات کامیپوتری علوم اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: آثار و برکات خدمات به قرآن و این نرم افزار جامع تفاسیر که در کشورهای دیگر مورد استفاده قرار گرفته است بسیار اهمیت دارد؛ شجره مبارکه مرکز نور که نهال آن ۳۵ پیش کاشته شده است امروز به درخت تناوری تبدیل شده که ریشه در عمق جان مردم دارد و میوه‌ها و فرآورده‌های گوارای آن غذای جان مشتاقان سعادت بشریت است.

وی ادامه داد: از مردم عزیز ایران صمیمانه تشکر می‌کنم که در انتخابات انصافا سنگ تمام گذاشتند و به ندای دلسوزانه‌ و روشنگر مقام معظم رهبری لبیک گفتند؛ بزرگترین عامل برای جذب مردم به پای صندوق‌های رأی فرمایشات جامع و رهگشای مقام معظم رهبری بود.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری بیان کرد: با همه هجمه‌های امپراطوری خبری جهان که در اختیار جهانخواران است از مدتی قبل کوشیدند مردم را از شرکت در انتخابات دلسرد کنند هر چه توانستند کردند؛ اما نتیجه هجمه عظیم این شجره خبیثه این شد که دعوت آن‌ها به نفع ما تمام شد و مردم بیشتر شرکت کردند.

آیت الله محمدی گلپایگانی با بیان اینکه مردم به صندوق‌های رأی هجوم آوردند و هیچ چیز مانع حضور آن‌ها در انتخابات نشد، تصریح کرد: برای شرکت در انتخابات و اجابت خواسته مقام معظم رهبری، حوزه‌های علمیه و حوزه علمیه قم که مرکز بسیاری از برکات است مخصوصا جامعه مدرسین، اساتید و مراجع تقلید مردم را تشویق و بسیج کردند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری، تاکید کرد: با وجود توزیع چند هزار صندوق رأی در کشور یک مورد مشکل امنیتی نداشتیم که بسیار ارزشمند است؛ دشمنان خارجی و خود فروختگان داخلی با همه تهدیدها نتوانستند کاری انجام دهند.

وی بیان کرد: انتخابات آزاد است مردم به هر کسی که فکر می‌کنند برای این نظام و کشور مفید است رأی می‌دهند، اما انتخابات در رژیم سابق اساسا انتخابات نبود و مدتی قبل از رأی گیری اسامی نمایندگان با تایید کانال‌هایی که مهم‌ترین آن سفارت انگلیس بود تعیین می‌شدند و لذا مجلسی که چنین تشکیل شود نمایندگانش نوکر بی مزد آن‌ها بودند.

آیت الله محمدی گلپایگانی یادآور شد: باید این را در نظر داشت که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ به فاصله بسیار کمی انتخابات ۱۲ فروردین برگزار شد؛ در تمام دنیا و در طول تاریخ سراغ نداریم که انقلابی در کشوری پیروز شود و با این فاصله کم از مردم نظرخواهی کنند.

وی اضافه کرد: آن‌ها که فریاد از تمدن و حقوق بشر می‌زنند زمانی که انقلاب کبیر فرانسه پیروز شد ۴۰۰ نفر را با گیوتین گردن زدند، در شوروی زمانی که لنین پیروز شد میلیون‌ها نفر کشته شدند و استالین بسیاری را به دریا ریخت و کسی جرات نمی‌کرد حرف از مخالفت با آن‌ها بزند اما در ایران همه آزاد بودند که حرف خود را بزنند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری افزود: رهبری پیامبرگونه امام خمینی (ره) کار خود را کرد و آن چشمان بیدار می‌دانست و می‌دید چه می‌کند، امام(ره) فرمود: من به جمهوری اسلامی ایران رأی می دهم و مردم از آنجا که به ایشان اعتقاد قلبی داشتند همان را خواستند؛ و اکنون همه نهادهای قانونی جای خود ایستادند و این انتخابات هم با این عظمت اتفاق افتاد.

وی گفت: قدرت نظام جمهوری اسلامی در حدی است که دشمنان جرات نمی‌کنند به کشور نگاه چپ کنند؛ در سال‌های اول انقلاب یکی از رادارهای ما دچار نقص شد اما کشورهای خارجی برای رفع این نقص به ما کمک نکردند در حالی که امروز ما رادار صادر می‌کنیم.

آیت الله محمدی گلپایگانی تصریح کرد: باید برای مردم حقایق را گفت، دوست و دشمن را باید به مردم شناساند، امروز ابر قدرتی که صاحب بمب اتم است دست نیاز به طرف ما دراز کرده است؛ کارهای اساسی و زیربنایی در کشور در حال انجام است البته مشکلاتی وجود دارد مردم از نظر معیشت در مضیقه هستند اما حاضر نیستند نظام اسلامی خود را رها کنند.

وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری لب تر کنند خواب از چشم دشمنان خواهد رفت، مردم آماده هستند که آنچه را رهبر دلسوزشان این هدیه الهی بعد از امام خمینی می‌فرمایند اطاعت کنند؛ ما وظیفه داریم برای توفیقات مقام معظم رهبری دعا کنیم ایشان عمود خیمه هستند، حقیقتا بیش از ظرفیت خودشان کار می‌کنند و ما می‌دویم و به ایشان نمی‌رسیم.

آیت الله محمدی گلپایگانی با بیان اینکه مقاومت مردم غزه الهام گرفته از انقلاب و مقام معظم رهبری است، اظهار کرد: یکی از مسائلی که غزه با آن درگیر است گرسنگی است، روی اسرائیل در دنیا سیاه شد، اگر فردی که جنایت کرده بر اساس قوانین شرع محکوم به اعدام شود می‌گویند ایران حقوق بشر را زیر پاگذاشت اما صهیونیست‌ها ۳۰ هزار نفر را می‌کشند و اروپایی‌ها خفه شدند؛ امیدواریم روزی را ببینیم که از این عنصر ناپاک اثری در جهان نباشد./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها