لزوم تشکیل یک سازمان حقوقی منسجم در کشور از زبان محمد دهقان

کد خبر: 1278823

معاون حقوقی رئیس‌جمهور بر ضرورت تشکیل یک سازمان حقوقی منسجم در کشور برای تحقق حکمرانی بر مدار قانون تاکید کرد.

لزوم تشکیل یک سازمان حقوقی منسجم در کشور از زبان محمد دهقان

 معاون حقوقی رئیس‌جمهور بر ضرورت تشکیل یک سازمان حقوقی منسجم در کشور برای تحقق حکمرانی بر مدار قانون تاکید کرد.

محمد دهقان عصر سه شنبه در آئین اختتامیه همایش معاونان حقوقی و امور مجلس سپاه پاسداران با تأکید بر ضرورت تشکیل یک سازمان حقوقی منسجم در کشور برای تحقق حکمرانی بر مدار قانون اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین کارهایی در دو سال و نیم گذشته در دستور کار ما بوده، تقویت هماهنگی و انسجام میان بخش‌های مختلف حقوقی دولت بوده تا اساساً سازمان حقوقی منسجمی شکل بگیرد. به همین دلیل، با معاونت‌های حقوقی در سطوح مختلف سازمان‌ها، نهادها و بخش‌های مختلف اعم از نظامی و غیرنظامی ارتباط مؤثر برقرار شده و در این میان، یکی از شاخص‌ترین عرصه‌های تعامل دوطرفه و همکاری با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور افزود: به‌تازگی سامانه منسجم و هوشمندی برای ثبت برخط قراردادها، صیانت از املاک و امور حقوقی در سپاه پاسداران تشکیل شده که با الگوگیری از آن، دولت نیز نسخه مشابهی از آن را برای ایجاد شفافیت و حفاظت از حقوق مردم تشکیل خواهد داد زیرا ما باور داریم که همیشه بخشی از مفاسد به خاطر نبود نظارت منسجم بر قراردادها و وضعیت املاک دولت شکل‌گرفته که همکاری‌های موجود، این خلأ را پوشش خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد: در راستای این همکاری‌ها، پرونده حقوقی ترور سردار سلیمانی اگرچه به مسئولیت مستقیم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکیل شده و در جریان است اما دولت نیز هماهنگی حقوقی مطلوبی با سپاه دارد تا پیگیری‌های بین‌المللی مقتضی را در عرصه دیپلماتیک دنبال کند. علاوه بر این، مسئله جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه نیز پرونده حقوقی دیگری است که بخش مردمی آن به رهبری سپاه و بخش خارجی آن توسط دولت در جریان است. در ماجرای تحریم‌ها نیز این همکاری مطلوب وجود دارد تا دولت بتواند در محاکم بین‌المللی، موضوع تحریم‌های غیرقانونی را پیگیری و سپاه پاسداران، زمینه دور زدن آن و رفع تحریم را فراهم کند.

قوانین جدید، تضمین‎ کننده شفافیت باشند

حجت‌الاسلام احمدرضا پورخاقان، رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح نیز در ادامه این همایش اظهار کرد: همیشه این‌طور نیست که فرماندهان نیروهای مسلح، کارشناسان تام و تمام امور حقوقی و قضائی باشند و اینجاست که میدان برای فعالیت مدیران و کارشناسان حقوقی باز می‌شود تا در نهایت، شما اهالی حقوق و قانون، سازمان‌هایتان را در مسیر درست فعالیت حفظ کنید.

رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح تأکید کرد: شفافیت برای ما خیلی مهم است. به همین دلیل در شرایط فعلی که منتخبان ملت در مجلس دوازدهم، خود را برای دفاع از حقوق مردم آماده می‌کنند، انتظار می‌رود قوانین جدیدی برای پوشش دادن خلأهای موجود و تقویت شفافیت و عدالت در راستای ارتقای جایگاه نیروهای مسلح تدوین شود تا فرماندهان بیش از پیش دلگرم به مفاد قانونی برای انجام وظایف خود باشند.

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها