معنای جهادی آرای مردم در انتخابات اخیر

کد خبر: 1278899

انتخابات یازدهم اسفند رویدادی بزرگ در تاریخ انقلاب و نظام جمهوری اسلامی به حساب می‌آید که در سخت‌ترین، پیچیده‌ترین و شدید‌ترین جنگ ترکیبی برای تحمیل ناامیدی و یأس بر افکار عمومی و بازداشتن مردم از شرکت در انتخابات، رقم خورد و با توجه به ناکام گذاشتن دشمنان و معاندان یک پیروزی بزرگ و حماسه‌گونه به حساب می‌آید.

معنای جهادی آرای مردم در انتخابات اخیر

با توجه به این واقعیت رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی در حاشیه مراسم روز درختکاری از مردم ایران تشکر نموده و اعلام داشتند: «مردم با حضور خود پای صندوق‌ها در مواجهه با این حرکت دشمنان (تلاش برای منصرف‌سازی از انتخاب و رأی‌دهی) یک حرکت بزرگ و حماسه‌آمیزی را انجام دادند بنابراین یک جهاد بود».

ماهیت جهادی حضور مردم در پای صندوق‌های انتخاباتی در پیوند با تلاش سنگین دشمنان و معاندانی است که نه تنها در بیش از یک سال گذشته بوق‌های تبلیغی خود را برای بازداشتن مردم از حضور پای صندوق‌های رأی به کار گرفته و فضای سنگین و مسموم رسانه‌ای و تبلیغی را علیه مشارکت در انتخابات رقم زده بودند، بلکه پادو‌های داخلی آنان و گروهک تروریستی و تجزیه‌طلب به تهدید برای خرابکاری و ترور رو آورده و حتی در آستانه انتخابات دست به چند اقدام کور و مذبوحانه نیز زدند. همچنین امپراتوری رسانه‌ای خود را برای القای سردی فضای انتخابات و پایین بودن قطعی میزان مشارکت (حداکثر ۲۰ درصد) و اجرای شگرد بی‌انگیزه ساختن مردم را با ادعای کذب و القایی خود دنبال می‌کردند.

اما برخلاف تصور و امید واهی دشمنان و معاندان، تمامی راهبرد‌های چهارگانه رهبری نظام با همراهی و مشارکت مردم محقق و انتخاباتی سالم و رقابتی در فضای امن و با مشارکت ۴۱ درصدی محقق شد.

این مشارکت هوشمندانه و جهادی که در فضای سنگین تخریب و تهدید انجام شد، ارزش مشارکتی بالای ۸۰ درصد را دارد که در فضایی به دور از این تهدیدات و سیاه‌نمایی‌ها برگزار شود و ماهیتی حماسه گونه نیز پیدا می‌کند. چراکه این مشارکت علاوه بر اینکه بر اساس یک وظیفه اجتماعی و تمدنی است، بلکه برآمده از انگیزه و غیرتی ملی برای پاسخگویی به دشمن و تولید قدرت برای رفع تهدیدات او صورت گرفته و در پیوند با حفظ عزت و غروری مقدس معنا پیدا می‌کند.

همین حرکت حماسی نیز با جنس تبیین امام خامنه‌ای برای ترغیب مردم به شرکت در انتخابات مطابقت دارد که رأی را به مثابه ابزار تولید قدرت برای اقتدار و امنیت و فراهم کردن زمینه پیشرفت برای آینده کشور معرفی نموده و دعوت به مشارکت را برای شکل‌گیری ایران قوی و رفع تهدید و فشار دشمن پیگیری می‌فرمود.

بنابراین برگزاری انتخابات را با نصاب مشارکت چندین برابر، برآورد دشمنان و معاندان و وجود جنگی ترکیبی و پرشدت، باید پیروزی رهبری و مردم بزرگ ایران دانست که تلاش دشمنان برای حاشیه‌سازی و تجزیه آرا و سایه اندازی روانی بر این مشارکت جهادی از عصبانیت و هراس آنان از این پیروزی و دستاورد‌های آن برای ایران قوی حکایت می‌کند.

منبع: روزنامه جوان

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها