صبح نو: پروژه‌شان شکست خورد و حالا از ورود قالیباف به مجلس عصبانی‌اند

کد خبر: 1278927

صبح نو نوشت: آخرین پروژه و امید این جریان‌ها، طرح شایعه انصراف محمدباقر قالیباف از مجلس دوازدهم بود.

صبح نو: پروژه‌شان شکست خورد و حالا از ورود قالیباف به مجلس عصبانی‌اند

گروه سیاست سایت فردا - افرادی که پیش از این‌ها رسالت شانتاژ دستاوردهای مجلس یازدهم را برای خود تعریف کرده بودند. در نزدیکی موسم انتخابات مجلس دوازدهم، پروژه تخریب شخصیت‌های مطرح سیاسی را در دست داشتند و به‌عنوان هدف اصلی، محمدباقر قالیباف، رئیس قوه مقننه را در تریبون‌های خود هدف قرار دادند. عملیاتی روانی که حالا پس از شکست پروژه تخریب قالیباف در جریان است. 

روزنامه صبح نو با اشاره به این موضوع نوشته: ایده‌آل پروژه‌بگیران تخریبی این بود که افرادی مثل قالیباف جزء 30 نفر اول تهران هم نباشند؛ اما واقعیت امر اینجاست که باند تخریب از پایگاه رأی مردمی غافل مانده بود و نتایج اولیه انتخابات نشان داد که افراد تأثیرگذار و انقلابی که کارنامه پرباری برای ارائه دادن به مردم داشتند، با این دست تخریب‌ها و پروپاگانداهای شب انتخاباتی تخریب نمی‌شوند و مردم هم به سطحی از بلوغ سیاسی رسیده‌اند که خاطرات سیاسی‌شان از افراد با تخریب‌های این جریان‌ها، تغییر نکند. 

آخرین پروژه و امید این جریان‌ها، طرح شایعه انصراف محمدباقر قالیباف از مجلس دوازدهم بود. آنها در تلاش‌اند اصلی‌ترین گزینه ریاست قوه مقننه که در مقایسه با جریان‌های مجلس آینده می‌تواند نقش مدیریت و موازنه‌گر اصلی پارلمان را ایفا کند، با شایعه‌سازی به حاشیه ببرند. در واقع این رویکرد را می‌توان در امتداد شکست پروژه تخریب در نظر گرفت؛ چراکه وقتی این افراد از تخریب شخص قالیباف نتیجه‌ای نگرفتند و پروژه تخریب آنها برای کنار راندن افراد تأثیرگذار مجلس انقلابی از عرصه سیاسی شکست خورد، حالا به دنبال این هستند که جایگاه مجلس و قوه مقننه را هم تنزل دهند تا بتوانند خودشان را در مسائل تقنینی کشور تحمیل کنند. 

این در حالی است که نه‌تنها محمدباقر قالیباف انصراف نداده، بلکه طبق اعلام افراد نزدیک به او قصد انصراف هم ندارد و هم اکنون در جایگاه ریاست قوه‌مقننه، مجلس را راهبری می‌کند و طبق اظهارات وی، برخی از طرح‌ها سرنوشت‌شان در ماه‌های آینده مجلس یازدهم مشخص می‌شود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها