خط و نشان فرمانده کل ارتش برای دشمنان:

در دفاع از آب و خاک ایران سرسوزنی کوتاه نخواهیم آمد

کد خبر: 1278944

فرمانده کل ارتش گفت: با اشراف کامل اطلاعاتی در هر سطحی که لازم باشد از منافع ملی کشور دفاع می‌کنیم و در این راه از یک وجب از این آب و خاک و آرمان های کشور سر سوزنی کوتاه نخواهیم آمد.

در دفاع از آب و خاک ایران سرسوزنی کوتاه نخواهیم آمد

 امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در آیین الحاق تجهیزات و سامانه‌های جدید به نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: مهم‌ترین وظیفه نیروهای مسلح، ارتقای روز به روز توان رزمی و آمادگی رزمی است و نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران این وظیفه را به خوبی انجام داده و امروز هم بخشی از آن را شاهد هستیم.

وی افزود: تجهیزات به روز و کارآمد که به دست جوانان مومن و دانشمند و ماهر، طراحی و آماده سازی می‌شوند و توسط جوانان غیور در پهنه دریاها و اقیانوس‌ها به کار گرفته می‌شوند، این موفقیت‌ها البته تنها با توکل بر خداوند بزرگ به دست آمده است.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تمام این تجهیزات، آموزش، تعمیرات و رزمایش‌ها برای این است که یک نیرو بتواند در زمان و مکان مناسب در جهت ماموریت خود بهترین نقش را ایفا کند و دلیرمردان نیروی دریایی راهبردی ارتش دست در دست برادرانمان در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تا امروز توانسته‌اند این ماموریت را در خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان، اقیانوس هند، باب المندب و دریای سرخ و اقیانوس‌ها ... با روسفید و افتخار به سرانجام برسانند.

وی تصریح کرد: نیروی دریایی ارتش در سالیان اخیر با اعزام 97 ناوگروه به اقیانوس‌ها با سرافرازی موفق شده پرچم اقتدار جمهوری اسلامی ایران را در اهتزاز نگه دارد و امنیت شناورهای تجاری و نفتکش‌ها را حفظ و از منافع جمهوری اسلامی ایران دفاع کند.

سرلشکر موسوی گفت: در همین 2 سال گذشته ماموریت اقیانوسی ناوگروه 75 در اقیانوس اطلس و پس از آن ناوگروه 86 که با توکل و دانش، شجاعت، صبوری، مهارت و قدرت به دل دریا زد و از سه اقیانوس و آب های خروشان و تنگه های راهبردی و مهم گذشت و در عین کارشکنی و ناباوری بدخواهان، کره زمین را دور زد و اراده و توان ایرانی در جهان به نمایش گذاشت و تاثیرات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و نظامی به جا گذاشت.

وی ادامه داد: همه این اتفاقات خوب به برکت جمهوری اسلامی ایران و مدیون فرماندهی و تدبیر و دور اندیشی مقام معظم رهبری و روحیه ولایی در نیروی راهبردی ارتش جهوری اسلامی ایران شکل گرفته است اینها بخشی از توان نیروهای ولایت مدار نیروی دریایی ارتش با حمایت و پشتیبانی خانواده های فهمیم و صبور آنهاست که با فرماندهی مردی از جنس دریا که عاشق این نیروست و کمک‌های دولت و ستادهای رده بالاتر و صنایع دفاعی و شرکت های دانش بنیان به منصه ظهور رسیده و باعث افتخار ایران و ایرانی شده است.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمنان ایران و در راس آنها آمریکا حامی رژیم صهیونیستی که گاهی با رفتار آشکار و گاهی پشت صحنه با فریب و وادار کردن دیگران به بیان کردن مواضع بی اساس، ذات فتنه گری و ناامنی آفرینی خود را بروز می‌دهند، بدانند نیروی های مسلح جمهوری اسلامی ایران با آگاهی کامل از خباثت ذاتی آنها و با اشراف کامل اطلاعاتی آمادگی دارند در هر سطحی که لازم باشد از منافع ملی کشور دفاع کنند و در این راه از یک وجب از این آب و خاک و آرمان های کشور سر سوزنی کوتاه نخواهند آمد.

وی در پایان گفت: از همینجا به همرزمان عزیز در ناوگروه های 95، 96 و 97 که در مناطق مختلف جهان در حال ماموریت هستند سلام و خدا قوت می گویم و به خانواده آنها ادای احترام می کنم و برای ناوگروه هایی ک در حال اعزام هستند آرزوی سلامتی و موفقیت دارم و از همه عزیزانی که برای ساخت این تجهیزات تلاش کردند تقدیر می‌کنم.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها