سرلشکر سلامی: ما به دنبال احیای عصر طلایی اسلام هستیم

کد خبر: 1278977

فرمانده کل سپاه گفت: رهبر انقلاب پس از رویت گزارش پیشرفت دانشگاه امام حسین(ع) فرمودند که کار بزرگی صورت گرفته است و نباید متوقف شود.

سرلشکر سلامی: ما به دنبال احیای عصر طلایی اسلام هستیم

سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه صبح امروز در همایش روایت چهل سالگی دانشگاه جامع امام حسین(ع) گفت‌: روز گذشته بعد از پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی که بعد از رویت گزارش‌ها صورت گرفت، شاهد بودیم معظم له فرمودند «که کار بزرگی صورت گرفته است و نباید متوقف شود، آفت کارهای بزرگ فراغت است و آنچه را هم که بدست آمده به تدریج نابود می‌کند سعی کنید ضعف‌ها بر طرف شود و این میوه شیرین کار جهادی و علمی کام کشور و انقلاب را شیرین‌تر کند.»

وی افزود: این قضاوت بسیار ارزشمند برای دانشگاه طبیعتاً حاصل تلاش‌های مستمر همه فرماندهان و اساتید گرانقدر است که در یک نقطه به این شکل ظهور و تجلی پیدا کرده است.

سردارسلامی تصریح کرد:‌ همچنین این موفقیت‌ها متکی بر اعتماد به نفس و روح الهام یافته از کلام امام و بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی که بر ذهن و قلب اساتید نفوذ کرده است.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: ما به دنبال احیای عصر طلایی اسلام هستیم، آن زمانی که شکوه دانشمندان مسلمان و ایرانی فضای علمی عالم در می‌نوردید از ابن سینا با 18 جلد کتاب قانون که صدها سال در معتبرترین دانشگاه‌های پزشکی اروپا تدریس می‌شد بن هیثم که برای اولین بار شکست نور را تشخیص داد.

وی گفت: بن هیثم پیش از کپلر که قوانین سه گانه درمورد حرکت ذرات در میدان مرکزی و توصیف و تحلیل حرکت سیارات به دور خورشید را وضع کرد، این قوانین را کشف کرد.

فرمانده کل سپاه گفت: امروز حتی آمریکایی ها و اروپایی ها آن دوران های پنجم و ششم هجری را که مقدمه ای است برای جهش و تحول علمی در اروپا به نام رنسانس را عصر طلایی اسلام می نامند.

وی ادامه داد: دوباره به فضل الهی اراده کرده ایم، تا آن شکوه فراموش شده را احیا کنیم و دوباره مجد و عظمت علمی و هنری و فرهنگی جهان اسلام که عناصر شکل دهنده به تمدن اسلام هستند را مجدد بازگردانیم و این اراده انقلاب ماست.

سردار سلامی اظهار داشت: دشمنان امروزی اسلام و ایران با اراده ایران سر ستیز دارند، نبرد دشمنان با ما بر سر ارائه یا عدم ارائه مدل است، اگر الگوی ظهور یک تمدن جدید در پرتوی اسلام مستقل از جاذبه سیاسی قدرت ها شکل بگیرد این جاذبه جدید حتماً غلبه خواهد کرد و آن تمدن شکل خواهد گرفت.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: اینکه دانشمندان ما را در خیابان ها ترور می کنند پدیده شگفت انگیزی است، تصور نا به جا درمورد اینکه می توان با گلوله یک ملت را از پیشرفت بازداشت.

وی با بیان اینکه علم در هر کشوری مظهر سیادت و جمال و جلال آن است،گفت: علم نشانه شکوه است، و ما باید این مظهر قدرت را از انحصار دشمنان دربیاوریم، زیرا آنان علم را با جهت گیری های ویرانگر شیطانی در جهان به فناوری و قدرت تبدیل می کند، و از علم قدرت ویرانگر می سازند.

سردار سلامی عنوان کرد: ما دانش را برای آزادی انسان و بشریت همانطور که قرآن فرمود هستیم، فسفه انقلاب ما باز کردن قل و زنجیر اسارت و بردگی مدرن از دست و پای بشریت است و این جزء با علم و صنعت و فناوری ممکن نیست.

فرمانده کل سپاه افزود: دشمن ما با علم بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی را رقم می زند، مدرن ترین دستگاه های شکنجه در عالم در سرزمین عالمان امروزی ساخته می شود.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها