خاتمی: دوره ششم خبرگان رهبری از خرداد ۱۴۰۳ آغاز می‌شود

کد خبر: 1279075

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری از آغاز به کار ششمین دوره این مجلس از خرداد ۱۴۰۳ خبر داد.

خاتمی: دوره ششم خبرگان رهبری از خرداد ۱۴۰۳ آغاز می‌شود

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری از آغاز به کار ششمین دوره این مجلس از خرداد ۱۴۰۳ خبر داد.

آیت‌الله احمد خاتمی در نشست خبری آخرین اجلاسیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، اظهار کرد: آنچه در جریان اجلاسیه مطرح بود تقدیر و تجلیل از مردم عزیز بود که در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه و انتخابات به صحنه آمدند و باشکوه در عرصه حضور داشتند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره زمان آغاز به کار دوره ششم مجلس خبرگان اظهار کرد: ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری با هماهنگی شورای نگهبان در خردادماه سال ۱۴۰۳ ان‌شاءالله با پیام رهبری انقلاب اسلامی افتتاح خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره برخی اظهارنظرها و گمانه‌زنی‌ها نسبت به انتخابات هیئت رئیسه دوره ششم مجلس خبرگان، گفت: آنچه در رسانه‌ها گفته می‌شود صرفاً گمانه‌زنی است، بعضی موارد هم احساس می‌شود آنچه میل باطنی‌شان است بعنوان گمانه‌زنی مطرح می‌کنند ولی هیچ یک از این‌ها مستند نیست و آنچه قطعی‌ است همین است که اعضای مجلس خبرگان رهبری ششم درباره هیئت رئیسه تصمیم می‌گیرند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: رئیس جمهور با تمام مشغله کاری خود، در جلسات حضور داشت اما ظهر امروز چهارشنبه برای بررسی مسائل سیل، به سیستان و بلوچستان سفر کرد. اینکه رئیس‌جمهوری دو روز تمام وقت بگذارد و در جلسات شرکت کند، بسیار اهمیت دارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به موضوع معیشت مردم، اظهار کرد: نکته دیگر دغدغه معیشت مردم و گرانی‌ها بود که اعضای خبرگان در این خصوص به ویژه گرانی‌های هفته‌های آخر منتهی به انتخابات نگرانی‌ها و مباحث مدنظر خود را مطرح کردند که این خلاف حکمت و تدبیر بود و رئیس‌جمهوری هم این موضوع را پذیرفته و گفت برخورد مناسب را با این ماجرا داشتیم.

خاتمی ادامه داد: دغدغه معیشت مردم را هم مطرح کردیم که رئیس‌جمهوری در این زمینه اظهار کرد ۱۱ قلم کالاهای اساسی مردم است که تلاش می‌شود قیمت این اقلام با کالابرگی که داده می‌شود ثابت بماند و بخشی از مشکل مردم در این عرصه حل شود.

وی افزود: نکته دیگری که اکثر خبرگان بر آن تاکید کردند، بی‌حجابی‌های عامدانه است که به قصد دهن‌کجی به اسلام و ارزش‌های نظام اسلامی انجام می‌شود و از رنج‌های اعضای خبرگان رهبری است. آنان درخواست کردند تدبیر و برنامه‌ریزی شود؛ نمی‌خواهیم مسئله امنیتی شود ولی هرچه هست این مشکل باید حل شود. نظام یک نظام اسلامی است و قوانین اسلامی باید رعایت شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان با اشاره به مهمان اجلاسیه سیزدهم مجلس خبرگان رهبری در دوره پنجم تاکید کرد: دو مهمان در این اجلاس داشتیم، یکی از آنان وزیر اقتصاد بود که به تحلیل مسائل اقتصادی پرداختند و ۱۰ نفر از اعضاء هم اظهارنظر کردند. آنچه روح این صحبت بود امید به آینده و به حل مشکلات بود.

وی یادآور شد: امروز هم فرمانده سپاه قدس، سردار قاآنی آمد و مسئله غزه را مطرح کرد. جنگ غزه دو چهره دارد؛ یک چهره اوج شقاوت، اوج جنایت و اوج بی‌رحمی رژیم آدمکش و جلاد صهیونیستی است که دل هر آزاده‌ای را می‌آزارد و اما قصه دومش، مقاومت جانانه است که وارد اولین روز از ششمین ماه مقاومت قهرمانان غزه شدیم.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: برای ما روشن است که براساس وعده‌های قرآن رژیم صهیونسیتی دیر یا زود نابود خواهند شد. این مقاومان قهرمان غزه‌اند که می‌مانند و قدرت مدیریت را به دست خواهند گرفت. سردار قاآنی بسیار مفید در رابطه با غزه مطرح کرد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها