جمهوری آذربایجان: گفت‌وگو با تهران درباره ازسرگیری فعالیت سفارتمان در جریان است

کد خبر: 1279230

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان امروز پنجشنبه گفت که موضوع ازسرگیری فعالیت سفارتخانه این کشور در تهران در دست بررسی و گفت‌وگو است.

جمهوری آذربایجان: گفت‌وگو با تهران درباره ازسرگیری فعالیت سفارتمان در جریان است

 سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان آیخان حاجی‌زاده امروز پنجشنبه گفت که مراحل ازسرگیری فعالیت سفارت این کشور در تهران در حال بررسی است.وی اظهار داشت «این موضوع همچنان مورد بحث و گفت‌وگوست. تاریخ دقیق ازسرگیری فعالیت سفارت هنوز مشخص نیست».

پیش‌تر حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از دیدار سه‌شنبه ۱۵ اسفند با همتای آذربایجانی در جده از توافق برای بازگشت دیپلمات‌های آذربایجانی به تهران در آینده نزدیک خبر داد و گفت که صفحه‌ای جدید در روابط دوجانبه گشوده شده است.در پی حمله مسلحانه به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران در تاریخ هفتم بهمن‌ ۱۴۰۱ که یک کشته و دو مجروح از پرسنل این سفارتخانه برجا گذاشت، دولت این کشور سفارتخانه در تهران را تعطیل کرد. هفتم بهمن سالجاری جلسه رسیدگی به پرونده اتهامات عامل حمله به این سفارتخانه با حضور متهم پرونده و وکلای وی برگزار و قاضی در پایان این جلسه، ختم رسیدگی به این پرونده را اعلام کرد و رئیس دادگاه گفت که حکم در مهلت قانونی صادر خواهد شد./فارس

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها