امیر حاتمی: امروز فقط با قدرت و اقتدار ملی می‌توانیم از حق و حقوق خود دفاع کنیم

کد خبر: 1279503

مشاور فرمانده‌کل قوا در امور ارتش گفت: امروز فقط با قدرت و اقتدار ملی است که می‌توانیم از حق و حقوق خود و کشورمان دفاع کنیم.

 امیر حاتمی: امروز فقط با قدرت و اقتدار ملی می‌توانیم از حق و حقوق خود دفاع کنیم

امیر سرتیپ حاتمی، مشاور فرماندهی معظم کل قوا در امور ارتش ضمن بازدید از نمایشگاه دستاوردهای شهید سپهبد علی صیاد شیرازی هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع فرماندهان، مدیران و مسئولان ارشد این نیرو با بیان اینکه "به‌برکت انقلاب اسلامی شاهد رشد، بالندگی، تحریم‌شکنی و اقتدار هوانیروز ارتش هستیم"، گفت: امروز شاهد آن هستیم که درصد آمادگی رزمی هوانیروز به نقطه بسیار مطلوبی رسیده است و کارهای ابتکاری و خلاقانه‌ای همچون مجهز شدن به تجهیزات دید در شب و مسلح شدن به موشک‌های جدید و دوربرد که نیاز ضروری هوانیروز بود، به همت و اراده سلسله‌مراتب فرماندهی ارتش صورت گرفته است.

مشاور فرماندهی معظم کل قوا در امور ارتش افزود: کارکنان جان‌برکف هوانیروز همواره و در همه برهه‌های حساس تاریخ انقلاب، پاسدار حریم اسلام، کشور و مدافع ارزش‌های والای انقلاب اسلامی بوده و در آزمون‌های بزرگی همچون پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، غائله کردستان، حماسه هشت سال دفاع مقدس، عملیات غرورآفرین مرصاد، مشارکت در پروژه‌های عظیم ملی و به‌خصوص در بلایای طبیعی همچون سیل، زلزله و... با احساس مسئولیت مضاعف کنار و جان‌فدای ملت بوده‌اند.

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به نقش کارکنان هوانیروز ارتش در برقراری آرامش و امنیت کشور تصریح کرد: خلبانان، کادر فنی، ستادی و پروازی هوانیروز ثابت کردند که در هنگامه خطر و تهدید و در برقراری آرامش و امنیت کشور نقش بسزایی داشته و با ایثار و ازخودگذشتگی، خدمات ارزنده‌ خود را در طبق اخلاص گذاشته‌اند.

وی با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی به‌ویژه غزه ادامه داد: متأسفانه کشورهای مدعی حقوق بشر، یکی پس از دیگری، قطعنامه‌های شورای امنیت را در جهت آتش‌بس و جلوگیری از کشتار روزافزون مردم غزه با وقاحت تمام وتو می‌کنند و با این رفتارشان هویت، صلاحیت و اعتبار خود و سازمان ملل و سایر سازمان‌های بین‌المللی را به‌تمسخر گرفته‌اند.

امیر سرتیپ حاتمی با ابراز اینکه "با مرور تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی به این نتیجه و باور قطعی رسیده‌ایم که در جهان امروز، قدرت‌های ظالم و ستمگر جز زبان قدرت با هیچ منطقی، آشنا نیستند"، تأکید کرد: امروز فقط با قدرت و اقتدار ملی است که می‌توانیم از حق و حقوق خود و کشورمان دفاع کنیم.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری (مدّ ظلّه العالی) بارها تأکید فرموده‌اند که تنها با «قوی شدن» می‌توانیم امنیت خود را حفظ کنیم و در مسیر پیشرفت و تمدن‌سازی قرار بگیریم و از آرمان‌های والای انقلاب و شهدای عزیز و دستاوردهای ملت بزرگ ایران اسلامی محافظت کنیم.

مشاور فرمانده معظم کل قوا در امور ارتش با بیان اینکه قدرت دارای مؤلفه‌های متعددی است، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین مؤلفه قدرت، مؤلفه نظامی است که می‌تواند از سایر مؤلفه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و... محافظت کند.

امیر سرتیپ حاتمی با اظهار اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان این ملت تصور می‌کردند با خروج مستشاران نظامی، تمامی تجهیزات و بالگردهای هوانیروز زمینگیر شده و به آهن‌پاره‌هایی تبدیل خواهد شد، گفت: با نفس قدسی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و بعد از آن هدایت و راهبری‌های حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مدّ ظلّه العالی) و همت جوانان انقلابی و مؤمن، نه‌تنها هوانیروز در دوران انقلاب با مشکل و وقفه مواجه نشد، بلکه توانست با خودباوری، تحریم‌های ظالمانه را بشکند و با بهره‌گیری از علم و دانش بومی، هوانیروز را به جایگاه واقعی خود و در تراز تهدیدات احتمالی برساند.

وی با بیان اینکه بر اساس حکم تاریخ، هر کشوری که نتواند از ملت، آرمان‌ها ، ارزش‌ها و مرزهای خود دفاع کند محکوم به شکست، تجاوز و نابودی است، تصریح کرد: در جنگ جهانی اول و دوم، کشور عزیزمان به‌دلیل ضعف و بی‌کفایتی حاکمان و پادشاهان بی‌لیاقت و وابسته، مورد اشغال بیگانگان و متجاوزین قرار گرفت و خسارت‌های غیر قابل جبران و بی‌شماری بر کشورمان وارد شد.

وزیر سابق دفاع با اشاره به موقعیت راهبردی ایران در منطقه غرب آسیا گفت: ایران به‌دلیل داشتن موقعیت راهبردی در منطقه غرب آسیا و با در اختیار داشتن منابع طبیعی سرشار و خدادادی و ظرفیت‌های بی‌نظیر ژئوپولیتیکی، همواره مورد طمع، تعدی و دست‌درازی ابرقدرت‌ها بوده است و تاریخ ثابت کرده است که هر زمان کشورمان نتوانسته است به قدرت بازدارندگی برسد، آماج بی‌رحمانه‌ترین حملات و دشمنی‌ها قرار گرفته است.

امیر سرتیپ حاتمی نمونه بارز این بداندیشی را تجاوز رژیم بعثی عراق به کشورمان دانست و گفت: صدام جنایتکار که با حمایت‌های بی‌دریغ نظام استکبار قصد داشت ظرف سه روز خوزستان و ظرف یک هفته تهران را اشغال و نظام نوپای جمهوری اسلامی را سرنگون کند، در کمال ناباوری با مقاومت سلحشورانه ملت و نیروهای مسلح مقتدرمان روبه‌رو شد و تودهنی سختی از فرزندان ایران اسلامی خورد.

مشاور فرمانده معظم کل قوا در امور ارتش در پایان با اشاره به سرعت پیشرفت‌ها و تحولات فناورانه در عرصه‌های جهانی و لزوم توجه به این شتاب فزاینده گفت: امروز با مدیریت راهبردی و هوشمندانه فرمانده‌کل ارتش، فرمانده نیروی زمینی و به‌ویژه فرمانده هوانیروز ارتش، شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در ارتقای قدرت رزم و آمادگی‌های دفاعی ارتش و به‌خصوص هوانیروز قهرمان هستیم که از این بابت خداوند متعال را شاکر و سپاسگزاریم./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها