دیدار معاون وزیر خارجه ارمنستان با امیرعبداللهیان

کد خبر: 1279517

معاون وزیر خارجه ارمنستان که به تهران سفر کرده، با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

 دیدار معاون وزیر خارجه ارمنستان با امیرعبداللهیان

"واهان گوستانیان"، معاون وزیر امور خارجه ارمنستان که به منظور دیدار و رایزنی با مقامات ایران به تهران سفر کرده، امروز شنبه 19 اسفند ماه با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار در خصوص آخرین موضوعات روابط دوجانبه و منطقه‌ای و بین‌المللی بحث شد.

هفته گذشته نیز وزیر دفاع ارمنستان با حضور در ستاد وزارت دفاع در تهران با امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این دیدار با بیان اینکه موضوع تقویت روابط با کلیه همسایگان جزء اصول سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی ایران است، افزود: کشور ارمنستان از اهمیت ویژه‌ای در روابط همسایگی برخوردار است و روابط دو کشور در حوزه های مختلف از بدو استقلال ارمنستان، همواره روند رو به رشدی داشته است.

وزیر دفاع  حمایت از صلح جامع و پایدار در منطقه را از مواضع جمهوری اسلامی دانست و افزود: موضع قاطع جمهوری اسلامی ایران حمایت از تمامیت ارضی کشورهای منطقه و حق حاکمیت آنها بر تمام قلمرو خود و عدم تغییر مرزهای شناخته شده بین‌المللی است و در خصوص منطقه قفقاز نیز بر این سیاست پایبند هستیم و از مذاکره مستقیم، صلح پایدار و ارتباط مستقیم دو همسایه آذربایجان و ارمنستان پشتیبانی کرده و این امر را زمینه ساز پیشرفت و توسعه منطقه قفقاز می‌دانیم.

وزیر دفاع ارمنستان در این دیدار با بیان اینکه دوستی دو کشور تاریخی و چند هزار ساله است، افزود: برای ما بسیار مهم است که هر دو کشور در قبال ثبات در منطقه دیدگاه مشابه دارند و باید با نگاه به تحولات و امنیت منطقه ای برای نزدیکی بیشتر روابط دو جانبه تلاش کنیم و در این مسیر با نظر جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تقویت صلح و گسترش روابط دوستانه دو کشور آذربایجان و ارمنستان هم نظر می‌باشیم./تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها