مهرداد لاهوتی در گفت‌وگو با «فردا»:

اداره مجلس آینده دست تندروها نخواهد افتاد

کد خبر: 1279971

منتخب مردم لنگرود در مجلس دوازدهم گفت: اکثریت کرسی ها در اختیار اصولگرایان معتدل و مستقلین خواهد بود بنابراین اداره مجلس دوازدهم دست تندروها نخواهد افتاد.

اداره مجلس آینده دست تندروها نخواهد افتاد

گروه سیاست سایت فردا: انتخابات مرحله دوم مجلس اردیبهشت ماه برگزار و تکلیف 17 درصد کرسی های مجلس مشخص می شود که این مسئله تأثیر مستقیم و اثرگذاری بر معادلات داخلی مجلس و روابط مجلس با دولت خواهد داشت.

مهرداد لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی فردا درباره ترکیب مجلس دوازدهم گفت: هرچند نمایندگان اصولگرا اکثریت کرسی های مجلس آینده را در اختیار دارند اما آنها دو فراکسیون شامل میانه روها و همسویان با جبهه پایداری تشکیل خواهند داد و یک فراکسیون هم از مستقلین تشکیل خواهد شد.

وی ترکیب مجلس دوازدهم را مشابه مجلس دهم خواند و افزود: تعداد اعضای فراکسیون مستقل 60 تا 70 نفر خواهد بود که به مرور زمان پیش بینی می شود تعداد اعضای این فراکسیون افزایش پیدا کند اتفاقی که در مجلس دهم افتاد.

منتخب مردم لنگرود درباره وزن تندروها در مجلس آینده اظهار کرد: چنین فضایی را نمی بینم که تندروها اکثریت شوند. معتقدم اکثریت کرسی ها در اختیار اصولگرایان معتدل و مستقلین خواهد بود بنابراین اداره مجلس دوازدهم دست تندروها نخواهد افتاد.

لاهوتی درباره تعامل بین دولت و مجلس دوازدهم افزود: مجلس آینده نقطه مقابل دولت نخواهد بود هر دو قوه باید کمک کنند تا مشکلات کشور حل شوند. معتقدم بین دو قوه تعامل وجود خواهد داشت اما به این معنا نیست که هرچه دولت بگوید، نمایندگان بگویند چشم. دولت باید بپذیرد که نمایندگان، وکیل مردم هستند بنابراین رسالت دفاع از حقوق مردم را بر عهده دارند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها