بایدن: برنامه‌ای برای دیدار با نتانیاهو ندارم

کد خبر: 1280063

در پی افزایش انتقادات از حمایت تزلزل‌ناپذیر رئیس‌جمهور آمریکا از رژیم صهیونیستی، جو بایدن گفته هیچ برنامه‌ای برای دیدار با نخست‌وزیر اسرائیل ندارد.

بایدن: برنامه‌ای برای دیدار با نتانیاهو ندارم

 علیرغم آن‌که اوایل هفته جاری، بایدن گفته بود که قصد دارد برای «کنست» سخنرانی کند اما روز گذشته (دوشنبه) در پاسخ به یکی از خبرنگاران کاخ سفید در این باره گفت «نه، نه در این لحظه».وی همچنین درباره دیدار با نتانیاهو که دو هفته پیش با او صحبت کرده بود، پاسخ داد «خیر».رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه در خصوص برنامه‌ آینده برای دیدار با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت «باید ببینیم چه می‌شود».

این در حالی است که هفته گذشته، بایدن بدون آن‌که اطلاعی از روشن بودن میکروفون خود داشته باشد، گفته بود که قرار است با نتانیاهو جلسه «رو در رو با عیسی مسیح» داشته باشد.جلسه «رو در رو با عیسی» اصطلاحی آمریکایی است که هنگام برپایی نشستی جدی و صریح میان دو یا چند نفر در مورد موضوعی مهم به خصوص زمانی که اختلاف نظر یا مشکلی وجود داشته باشد، به کار می‌رود.

جدیدترین اظهارنظر رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا در شرایطی مطرح شده است که طی هفته‌های اخیر در پی فشارهای خارجی، لحن بایدن از نتانیاهو به دلیل جنگ غزه انتقادی شده است.از طرف دیگر، نتانیاهو نیز روز دوشنبه در مصاحبه‌ای گفت که انتقادات آمریکا، حماس را تشویق می‌کند و این‌که صهیونیستها در زمینه  اهداف جنگی متحد است.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها