نخستین جایزه ملی قانون برای تهیه گزارش نظارتی موثر به کمیسیون اصل ۹۰ رسید

کد خبر: 1280329

در اولین همایش جایزه ملی قانون، از کمیسیون اصل ۹۰ در بخش گزارش نظارتی موثر و از کمیسیون آموزش در بخش قانون برتر تجلیل شد.


نخستین جایزه ملی قانون برای تهیه گزارش نظارتی موثر به کمیسیون اصل ۹۰ رسید

امروز اولین همایش جایزه ملی قانون به همت مرکز پژوهش های مجلس برگزار و از برترین‌ها تقدیر شد.

کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در بخش گزارش نظارتی، برتر شد؛ متن لوح تقدیر برای این کمیسیون به شرح زیر است:

« بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای نصر الله پژمان فر رئیس محترم کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس شورای اسلامی

قانون مداری و پذیرش قانون به عنوان میثاق ملی که جامعه را به سمت سعادت و پیشرفت رهنمون می سازد امری ضروری بوده و با تبعیت از آن شاهد پیوندهای ناگسستنی و اتحاد آحاد جامعه و ایجاد نظم در زندگی فردی و اجتماعی خواهیم بود.

به طور یقین یکی از مهم ترین عوامل موفقیت و گسترش فرهنگ و تمدن اسلامی در طول تاریخ و در گستره جغرافیای جهان حاکمیت قانون پذیرش فرهنگ قانون مداری و تاکید بر حق محوری در رعایت انصاف طبق مبانی شریعت بوده که تبیین این مفاهیم ارزشمند بر عهده پژوهشگران، اندیشه ورزان و سیاست گذاران کلان کشور می باشد.

ضمن تجلیل از تلاشهای مجاهدان عرصه های تحقیق، پژوهش و تبیین مولفه های قانون و تقدیر از جناب عالی و سایر اعضای محترم کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در تهیه و تدوین گزارش با عنوان بررسی نحوه اجرای قانون اصلاح قانون صدور چک به عنوان گزارش نظارتی موثر که بر اساس نظر هیات محترم داوران نخستین دوره آیین جایزه ملی قانون حائز رتبه برتر اعلام گردیده، امیدوارم همواره شاهد تعالی و تکریم بیش از پیش موازین قانون و فرهنگ حق محوری در میان ملت شریف ایران باشیم.»

همچنین از کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس برای تدوین قانون رتبه بندی معلمان به عنوان قانون برتر تجلیل شد./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها