جزئیات نشست محرمانه رهبران حماس و انصارالله

کد خبر: 1280676

منابع فلسطینی شامگاه جمعه به خبرگزاری فرانسه گزارش دادند که هفته گذشته نشستی کم‌سابقه میان رهبران جنبش حماس و گروه انصارالله یمن برگزار شد تا درباره سازوکارهای هماهنگی اقدامات مقاومتی علیه رژیم صهیونیستی گفت‌وگو کنند.

جزئیات نشست محرمانه رهبران حماس و انصارالله

یکی از این منابع با درخواست منتشر نشدن نامش گفت: هفته گذشته نشست مهمی برگزار شد که در آن رهبران ارشد حماس، جهاد اسلامی و جبهه مردمی برای آزادی فلسطین با جنبش انصارالله یمن شرکت کردند.

وی افزود: در این جلسه سازوکارهای هماهنگی بین این گروه‌ها در خصوص اقدامات مقاومتی در مرحله بعد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گفته منبع دومی که او هم خواست نامش فاش نشود، جنبش انصارالله در این نشست تاکید کرد که برای پشتیبانی از مقاومت به عملیات خود در دریای سرخ علیه کشتی‌هایی که به سمت سرزمین‌های اشغالی حرکت می‌کنند، ادامه خواهد داد.

این منبع افزود: در این دیدار همچنین درباره نقش مکمل انصارالله با جناح‌های فلسطینی به ویژه در مورد احتمال حمله اسرائیل به رفح بحث شد.

جنبش انصارالله با تایید توانایی خود برای ادامه عملیات با همان قدرت، تاکید کرد که «حملات هوایی آمریکا و انگلیس در ایجاد تغییر یا منصرف کردن جنبش انصارالله از تعهد خود به مردم فلسطین و مقاومت آنها موفق نخواهد بود».

گروه‌های فلسطینی نیز آمادگی خود را برای توسعه همه اشکال همکاری با آنها اعلام کردند.

به گزارش منابع المیادین، این دیدار با حضور چهره‌هایی از رده‌های اول رهبری سه جناح مقاومت فلسطین با انصارالله برگزار شد.

این منابع اشاره کردند که گروه‌های مقاومت با ابراز قدردانی از نقش محوری و مهم جنبش انصارالله یمن، بر عمق رابطه با آن تاکید کردند و به رهبر جنبش یعنی عبدالملک الحوثی درود فرستادند؛ کسی که در پیام خود به گروه‌ها بر محوریت مبارزه مردم فلسطین و تعهد مردم یمن و انصارالله به آرمان فلسطین تاکید کرد.

این منابع افزودند: این نشست در چارچوب تقویت نقش یکپارچه جناح‌ها و آمادگی برای احتمال گسترش تنش در ماه رمضان و آمادگی برای نبرد احتمالی در رفح برگزار شد.

منابع المیادین همچنین اعلام کردند که در این دیدار گفت‌وگوهای مربوط به آتش‌بس و تحولات آن و تعهد جناح‌ها به دستیابی به توافقی که تجاوزات اشغالگران را متوقف و خواسته‌های مردم فلسطین را برآورده کند، بررسی شد.

گروه‌های مقاومت فلسطین خطوط اصلی خروج ارتش اشغالگر از خاک نوار غزه، بازگشت آوارگان به محل سکونت خود به ویژه مردم شمال نوار غزه و رسیدن به یک معامله شرافتمندانه مبادله اسیران را مورد تاکید قرار دادند.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها