کنعانی: آرزوی تجزیه ایران را به گور خواهید برد

کد خبر: 1280741

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات گستاخانه یک مقام سابق امنیتی رژیم صهیونیستی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران چهار دهه متمادی شنونده سخنان سخیفی بوده که گویندگان آن سال‌هاست خوراک موریانه‌ها شده‌اند، تصریح کرد: آرزوی تجزیه ایران را به گور خواهید برد.

کنعانی: آرزوی تجزیه ایران را به گور خواهید برد

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ناصر کنعانی امروز (شنبه) ۲۶ اسفند ماه به اظهارات گستاخانه مقام سابق امنیتی رژیم صهیونیستی اشاره کرد و در صفحه اجتماعی ایکس نوشت: مردخای کیدار مقام سابق امنیتی رژیم صهیونیستی و عضو اندیشکده صهیونیستی سادات - بگین در اظهاراتی وقیحانه عنوان کرد که جمهوری اسلامی ایران باید تجزیه و به ۶ کشور تبدیل شود.

وی، تحریک قومیت‌های مختلف ایرانی را زمینه تحقق این آرزوی شوم عنوان کرده است.

وی افزود: این صهیونیست مفلوک در فروردین ماه سال گذشته نیز، ضمن تأیید اقدامات نظامی صهیونیست‌ها در برخی کشورهای همجوار گفته بود؛ «باید ایران را تکه تکه کنیم.»

سخنگوی دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: این اظهارات به روشنی گویای سودای شوم دشمنان سفّاک نسبت به ایران عزیز است.

این دیپلمات ارشد ایرانی یادآور شد: هر چند این اولین بار نیست که دشمن صهیونیست، اینگونه وقیحانه منویات درونی خود را عریان می‌سازد‌ و جدای از آنکه جمهوری اسلامی ایران بالغ بر چهار دهه از این دست سخنان شنیده و استوارتر از همیشه به حیات پرافتخار خود ادامه می‌دهد.

وی تصریح کرد: اما لازم است بار دیگر به صهیونیست‌های رو به زوال یادآوری کرد.از جمع اقوام مختلفی که پیکره زیبای ایران اسلامی را تشکیل داده‌اند، حدود ۲۵۰ هزار نفر جان خود را در طول تقریبی ۴۵ سال گذشته تقدیم کردند تا این سرزمین، یکپارچه، قوی و مقتدر باقی بماند و وجبی از خاک آن کم نشود.

کنعانی افزود: آنها که برای سربلندی ایران عزیز و اقتدار جمهوری اسلامی ایران از جان خود گذشتند، مردان و زنانی بودند که از شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز و از بین اقوام گوناگون در زیر پرچم پرافتخار ایران گردهم آمده بودند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران چهار دهه متمادی شنونده سخنان سخیفی بوده که گویندگان آن سال‌هاست خوراک موریانه‌ها شده‌اند. وی گفت: آرزوی تجزیه ایران نیز به مانند سایر آرزوهای باطل ۴۰ و چند سال گذشته، با جنایتکارانی که نتوانسته‌اند حتی در مقابل یک جنبش مقاومت مردمی در نوار غزه قامت راست کنند و برای جبران شکست‌های ترمیم ناپذیر خود زبونانه دست به کشتار زنان و کودکان می‌زنند، به گور خواهد رفت.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها