احمد بخشایش اردستانی در گفت‌وگو با «فردا»:

تفاهم بین ایران و آمریکا بعد از جنگ غزه به دست می‌آید

کد خبر: 1281427

فعال سیاسی گفت: تفاهم مشترک بین ایران و آمریکا بعد از جنگ غزه به دست می آید، فرقی هم نمی کند رئیس جمهور آینده آمریکا بایدن باشد یا ترامپ.

تفاهم بین ایران و آمریکا بعد از جنگ غزه به دست می‌آید

گروه سیاست سایت فردا: سال 1403 برای ایران و آمریکا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بعد از عملیات طوفان الاقصی معادلات منطقه و جهان دستخوش تغییراتی شد و همه پیش بینی های گذشته برهم ریخت. در سال پیش رو از یک طرف انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار و دولت جدید در آن کشور مستقر خواهد شد، از سویی دیگر دولت سیزدهم در ایران نیازمند معرفی دستاوردی ملموس است تا دوباره بتواند از مردم رأی اعتماد بگیرد.

احمد بخشایش اردستانی در گفت‌وگو با خبرنگار فردا درباره پیش بینی تحولات عرصه سیاست خارجی در سال 1403 گفت: اگر پاشنه سیاست خارجی ما همچنان بر پایه آمریکاستیزی بچرخد، فرقی نمی کند بایدن دوباره در آمریکا رئیس جمهور شود یا ترامپ، چون فارغ از مصداق، سمت و سوی رویکرد و رویه ما در قبال واشنگتن مشخص خواهد بود.

وی افزود: اگر نگاه ما و آمریکا در حوزه سیاست خارجی اندکی تغییر کند، آن موقع اوضاع متفاوت خواهد شد. بعد از 10 سال کُشتی، نه آمریکا توانست ایران را در تنگنا و تحت فشار قرار دهد و نه ایران توانست آمریکا را از منطقه اخراج کند بنابراین بالاخره زمان آن رسیده که دو کشور به یک تفاهم مشترک برسند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی اظهار کرد: تفاهم مشترک بین ایران و آمریکا بعد از جنگ غزه به دست می آید، فرقی هم نمی کند رئیس جمهور آینده آمریکا بایدن باشد یا ترامپ. البته اگر ترامپ به کاخ سفید راه یابد تفاهم مشترک راحت تر میان تهران و واشنگتن حاصل خواهد شد چون دموکرات ها نرم و زمان بر بازی می کنند اما ترامپ رو بازی می کند که با او راحت تر می شود کنار آمد.

وی معیشت مردم و کاهش ارزش پول ملی را از چالش های بزرگ ایران خواهند و افزود: بخشی از این مسئله به تحریم بر می گردد چون برای خریدها مجبوری تحریم ها را دور بزنیم که هزینه های تمام شده افزایش پیدا می کند، اگر تحریم ها نباشند می شود مستقیم از طریق آمریکا این مشکل تاحدی حل شود.

منتخب مردم اردستان در مجلس دوازدهم، تفاهم مشترک بین تهران و واشنگتن را به نفع هر دو طرف خواند و یادآور شد: احساس می کنم زمینه ها برای شکل گیری این تفاهم مثبت است و نشانه هایش را می بینم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها