مأموریت ناوگروه ۹۷ ارتش در دریای سرخ و خلیج عدن

کد خبر: 1281448

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اعزام ناوگروه‌‎‌های مختلف و نقش این ناوگروه‌ها در تأمین امنیت گفت: ناوگروه ۹۷ نیروی دریایی ارتش شامل ناوشکن الوند و یک یگان پشتیبانی در خلیج عدن و دریای سرخ در حال اسکورت شناورهاست.

مأموریت ناوگروه ۹۷ ارتش در دریای سرخ و خلیج عدن

دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش، در حاشیه محفل انس با قرآن که در منطقه یکم امامت نداجا برگزار شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به اعزام ناوگروه‌‎‌های مختلف عنوان کرد: نیروی دریایی راهبردی ارتش نقش و تأثیر بسزایی در تأمین امنیت شاهرگ حیاتی اقتصادی کشور و تأمین امنیت کشتیرانی در عمق اقیانوس‌ها دارد.وی ادامه داد: در همین راستا، ناوگروه ۹۷ نیروی دریایی ارتش شامل ناوشکن الوند و یک یگان پشتیبانی در خلیج عدن و دریای سرخ در حال اسکورت شناورهاست.

پیش از اعزام ناوگروه ۹۷ به منطقه ماموریتی دریای سرخ و خلیج عدن، ناوگروه ۹۶ به این منطقه اعزام شده بود که فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به ماموریت این ناوگروه گفته بود که؛ «اعزام ناوشکن البرز به دریای سرخ در راستای ماموریت های دائمی نیروی دریایی ارتش و اسکورت شناورهای نفتکش جمهوری اسلامی ایران است. از طرف دیگر، برقراری امنیت دریانوردان در محدوده خلیج عدن و دریای سرخ است. لذا این اعزام ارتباطی به وضعیت منطقه ندارد چرا که از نظر ما منطقه وضعیت پیچیده ای ندارد.»/ فارس

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها