حاجی دلیگانی: باید قیمت کالاهای تولیدی شفاف آنالیز واعلام شود

کد خبر: 1281798

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با تاکید بر این‌که «باید موانع حضور مردم در فعالیت‌های اقتصادی برداشته شود»، گفت:با یک برنامه‌ریزی دقیق و درست می‌توان به سمت اصلاح ریل‌گذاری اقتصادی کشور حرکت کرد تا راه برای افرادی که قصد فعالیت اقتصادی به صورت شفاف و صادقانه دارند، باز شده و در عین حال راه برای سواستفاده کنندگان از مردم بسته شود.

حاجی دلیگانی: باید قیمت کالاهای تولیدی شفاف آنالیز واعلام شود

حسینعلی حاجی دلیگانی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» گفت: باید مجلس کار جدی در خصوص بحث «جمهوریت» نظام همچون مباحث مشارکتی انجام دهد؛ یک بعد این قضیه به مشارکت مردم در انتخابات و بعد دیگر به مشارکت مردم در اقتصاد برمی‌گردد که مردم می‌توانند نقش اساسی و تعیین کننده‌ای داشته باشند.

وی تاکید کرد: باید همه موانع جلوی پای مردم برای حضور در فعالیت‌های اقتصادی، داشتن مسئولیت و پیشرفت اقتصاد برداشته وشرایطی به گونه‌ای فراهم شده که حضور مردم منتج به خروج از شرایط فعلی اقتصادی کشور شود.

منتخب مجلس دوازدهم با بیان این‌که «باید اصلاح نظام توزیع در کشور اجرایی شود»، ‌توضیح داد: با توجه به اصول مترقی قانون اساسی در تاکید بر بخش تعاون، باید این فرهنگ سازی در جامعه صورت گیرد که با جمع‌آوری سرمایه‌های خرد و تبدیل آن به یک کار تولیدی و خدماتی، از ظرفیت بخش تعاون استفاده کرد. همچنین به بخش خصوصی کمک شود تا انگیزه بیشتری برای سرمایه‌گذاری در کشور و تامین نیازهایش داشته باشد.

وی «روان‌سازی تولید و خدمات» را از دیگر مولفه های ضروری برای جهش تولید دانست و افزود: درحال حاضر غل و زنجیرهای زیادی به پای تولیدکنندگان و ارائه دهندگان خدمات در کشور بسته شده که باید برای برداشتن آن فکری کرد.

حاجی دلیگانی همچنین اظهار کرد: دولت می‌تواند بخشی از منابع یارانه‌ها را در قالب کمک به بیمه اجتماعی مردم اختصاص دهد چون با این کار و بیمه شدن افراد، کمکی به اقتصاد کشور می‌شود.

وی با تاکید بر لزوم اصلاح نظام مالیاتی گفت: باید اصلاح نظام مالیاتی به نحوی صورت گیرد که تولیدکنندگان و ارائه‌دهندگان خدمات نگرانی از گردش مالی شان نداشته باشند؛ آن‌ها باید این اطمینان را داشته که براساس درآمد و نه گردش مالی‌شان،‌ مالیات پرداخت می‌کنند.

این نماینده مجلس با بیان این‌که «باید تاریک‌خانه بخش اقتصاد کشور یعنی شرکت‌های دولتی و عمومی روشن شوند» گفت: در این صورت شرایط رود تعاونی‌ها و بخش خصوصی برای انجام فعالیت‌هایی باز می‌شود که اکنون در انحصار این شرکت‌ها قرار دارد.

حاجی دلیگانی، شفاف‌سازی در خصوص آنالیز قیمت‌ها را نیز ضروری خواند و گفت که باید قیمت کالاهایی که در کشور تولید می‌شود به صورت شفاف آنالیز واعلام شود.

وی در پایان و در جمع بندی بیان کرد: با یک برنامه ریزی دقیق و درست می‌توان به سمت اصلاح ریل‌گذاری اقتصادی کشور حرکت کرد تا راه برای افرادی که قصد فعالیت اقتصادی به صورت شفاف و صادقانه دارند، باز شده و در عین حال راه برای سواستفاده کنندگان از مردم بسته شود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها