رضاخواه: اقدامات رژیم صهیونیستی نمونه بارز نسل کشی است

کد خبر: 1281856

نماینده کشورمان در مجمع اتحادیه جهانی بین المجالس گفت: اقدامات جنایتکارانه و نیات وقیحانه رژیم صهیونیستی نمونه بارز نسل کشی است.

 رضاخواه: اقدامات رژیم صهیونیستی نمونه بارز نسل کشی است

مجتبی رضا خواه رئیس هیات نمایندگان کشورمان که در اتحادیه بین المجالس در ژنو حضور دارد با بیان این که در6 ماه گذشته بیش از 32 هزار نفر که 72 درصد آنان را زنان و کودکان تشکیل می دهند، در غزه کشته شده اند، افزود: جنایات رژیم اسرائیل در بیمارستان های شفا، المعمدانی، ناصر و تجاوزات علیه زنان فلسطینی اینقدر وقیح بوده که حتی نمی‌توانم در مورد آنها صحبت کنم. البته جنایات بسیاری اتفاق افتاده که به دلیل نبود رسانه‌ها گزارش نشده‌اند.

وی اظهار داشت: ما متوجه ماهیت نسل کشی در موجودیت استعماری اسرائیل بوده ایم و به همین دلیل جمهوری اسلامی ایران از بدو تأسیس در مقابل اشغال غیرقانونی فلسطین ایستاده است. جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب اسلامی، با فرمان روشنگرانه امام خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، روز قدس را نیز برگزار کردیم که در آن میلیون‌ها ایرانی در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان برای آگاهی بخشی نسبت به نسل‌کشی فلسطینیان راهپیمایی می‌کنند.

رضاخواه ادامه داد: در نتیجه تعهد به سیاست های ضد نسل کشی، ملت ایران چه با ترور شدن فرزندان دانشمندش توسط رژیم صهیونیستی چه از طریق تحمل تحریم های سنگین آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین حامی رژیم صهیونیستی، هزینه های زیادی برای مخالفت با نسل‌کشی اسراییل پرداخت کرده است.

وی با انتقاد از رویکردهای ریاکارانه حقوق بشری غربی ها افزود: آیا میلیون‌ها مادر، کودک، روزنامه‌نگار، پزشک و .. فلسطینی که آواره و کشته شده اند، شایسته چند کمیته حقیقت یاب بین المللی نیستند؟ آیا دارندگان وتوی غربی به خاطر آزمایش آخرین سلاح های خود بر روی برادران فلسطینی ما پاسخگو خواهند بود؟ واضح است که نه!

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به همین دلیل است که ما در جمهوری اسلامی ایران همواره تاکید کرده‌ایم که صلح بدون عدالت غیرممکن است.

رضاخواه گفت: امروز از طرف ملت شجاع و مؤمن ایران در برابر شما ایستاده ام تا نسل کشی فلسطینیان را به قوی ترین معنا محکوم کنم و رژیم کوچک و ضعیف اسرائیل را که مرتکب آن شده و رژیم آمریکا را که زمینه را برای چنین جنایاتی فراهم ساخته است، مسئول بدانم. البته مقامات بیشتری هستند که دستشان به خون فلسطینی ها آغشته است.

وی افزود: برخی کشورهای غربی که هزاران نیرو و سلاح به اشغالگران می فرستند، برخی کشورهای شرقی که تمام تلاش خود را برای شکستن محاصره دریای سرخ انجام می دهند و مقامات سازمان ملل که فریاد اعتراض میلیون ها نفر در سراسر جهان را نادیده می گیرند و در خصوص حقوق بشر فقط حرف می‌زنند و شعار می دهند نیز در این جنایات شریک هستند.

رضاخواه ادامه داد: ما به جهانی نیاز داریم که در آن رهبران بیشتری از اخلاق و شجاعتی مانند رهبران آفریقای جنوبی، برخوردار باشند. زنده باد ایمان، انسانیت و مقاومت. فلسطین آزاد!

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها