نماینده مجلس: هیاتی از مجلس عازم دمشق می‌شود

کد خبر: 1282901

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: مجلس بنا دارد بعد از هماهنگی‌های لازم، هیأتی را به دمشق اعزام کند تا همه ابعاد حمله به کنسولگری ایران در سوریه بررسی شود.

نماینده مجلس: هیاتی از مجلس عازم دمشق می‌شود

«ابراهیم عزیزی» نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه، اظهار کرد: شاهد بودیم که رژیم صهیونیستی در یک اقدام بی‌شرمانه، کنسولگری ایران را در دمشق مورد حمله قرار داد و تعدادی از مستشاران کشورمان را به شهادت رساند.

وی بیان کرد: رژیم صهیونیستی با این اقدام جنایتکارانه، بار دیگر خوی تجاوزگرانه خود را نشان داد و به همه جهانیان اثبات کرد که به هیچ قانونی پایبند نیست. البته سال‌ها است که جمهوری اسلامی ایران ماهیت واقعی این رژیم جعلی را به دنیا معرفی و تاکید کرده است که این رژیم به هیچ اصول و قوانین بین‌المللی پایبند نیست.

عزیزی ادامه داد: اساساً و از آنجایی که رژیم صهیونیستی جعلی و فاقد مشروعیت است و از مبانی یک نظام سیاسی برخوردار نیست، لذا نمی‌تواند روابط دیپلماتیک را مورد احترام قرار دهد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آنچه مسلم است این است که رژیم صهیونیستی پاسخی قاطع و پشیمان کننده دریافت خواهد کرد. از سوی دیگر رژیم صهیونیستی باید بداند که این اقدامات جنون‌آمیز هیچ تأثیری در کاهش سرعت سقوط و زوال این رژیم نخواهد داشت، بلکه با این کارها سرعت نیستی و نابودی خود را بیشتر می‌کنند.

عزیزی با بیان اینکه مجموعه دستگاه‌ها و متولیان امر باید در پاسخ به این جنایت، اقداماتی را در شأن ملت ایران هم در حوزه میدان و هم در عرصه دیپلماتیک دنبال کنند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران این حق را برای خود محفوظ می‌داند که پاسخ قاطع و پشیمان کننده‌ای به رژیم صهیونیستی دهد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی نیز بنا دارد که بعد از هماهنگی‌های لازم، هیأتی را به دمشق اعزام کند تا همه ابعاد این اتفاق مورد بررسی قرار گرفته و گزارشی در این زمینه تهیه شود.

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها