ادامه موج محکومیت حمله اسرائیل به بخش کنسولی ایران

کد خبر: 1283201

محکومیت حمله جنگنده‌های اسرائیل به بخش کنسولی ایران در سوریه از سوی کشورهای اسلامی کماکان ادامه دارد.

ادامه موج محکومیت حمله اسرائیل به بخش کنسولی ایران

لیبی روز چهارشنبه حمله به بخش کنسولی ایران در «دمشق»، پایتخت سوریه را محکوم کرد.به گزارش وبگاه «لیبیا آبزرور» وزارت امور خارجه لیبی در بیانیه ای مخالفت خود را با چنین اقداماتی اعلام کرد و آن را نقض توافقنامه وین در مورد روابط دیپلماتیک و کلیه قوانین و کنوانسیون های حاکم بر امور دیپلماتیک دانست.

جنگنده‌های رژیم اسرائیل، عصر دوشنبه با نقض قوانین بین‌المللی و دیپلماتیک، بخش کنسولی ساختمان سفارت ایران در دمشق را مورد حمله قرار دادند.در این حمله، سردار سرتیپ «محمدرضا زاهدی» و چند مستشار نظامی ایرانی در سوریه به شهادت رسیدند.

سوریه، عراق، عربستان سعودی، امارات عربی متحده و اردن از کشورهای عربی منطقه نیز هر یک با صدور بیانیه‌ای حمله به ساختمان کنسولی جمهوری اسلامی را محکوم کرده‌اند. «احمد ابوزید» سخنگوی وزارت امور خارجه مصر نیز  با صدور بیانیه‌ای حمله اسرائیل به ساختمان کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق را محکوم کرد.در این بیانیه‌ که در شبکه اجتماعی «ایکس» منتشر شده، آمده است:«مصر حمله به مقر کنسولی ایران در دمشق -پایتخت سوریه- را محکوم می‌کند و تجاوز به تأسیسات دیپلماتیک با هر توجیهی را قاطعانه مردود می‌دادند.»وزارت خارجه عربستان نیز بعد از ظهر سه شنبه حمله اسرائیل به ساختمان کنسولگری ایران در «دمشق» پایتخت سوریه را محکوم کرد.وزارت امور خارجه عربستان در بیانیه‌ای بر رد قاطع هدف قرار دادن مراکز دیپلماتیک به هر دلیل و بهانه ای تاکید کرد. این وزارتخانه تاکید کرد که این اقدام نقض قوانین دیپلماتیک بین‌المللی و قواعد مصونیت دیپلماتیک است./فارس

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها