از بیم پاسخ ایران؛ اسرائیل سیستم اختلال در GPS را فعال کرد

کد خبر: 1283377

رسانه‌های اسرائیلی امروز پنجشنبه گزارش دادند که نهاد امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی سیستم اختلال در سامانه موقعیت‌یابی جهانی (‌GPS) را در سراسر فلسطین اشغالی از جمله منطقه مرکزی «غوش دان» فعال کرده است.

از بیم پاسخ ایران؛ اسرائیل سیستم اختلال در GPS را فعال کرد

«اختلال در جی پی اس به دلیل هشدار شدید امنیتی در خصوص پیش‌بینی هرگونه پاسخی از سوی ایران است». این را رسانه‌های اسرائیلی به نقل از دستگاه‌های امنیتی و نظامی این رژیم گزارش دادند. رسانه‌های اسرائیلی تایید کرد که این اقدام امنیتی اسرائیل بخشی از آمادگی برای پاسخ ایران و احتمال شلیک موشک‌های کروز، پهپادها یا موشک‌های هدایت شونده است. «این پارازیتها و ایجاد اختلال‌ها از ابتدای هفته جاری در شمال (مرز با لبنان) و از صبح روز پنجشنبه در ایلات، العربه و غوش دان فعال شده است».

رژیم صهیونیستی دوشنبه ۱۳ فروردین ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سوریه را هدف قرار داد و پس از آن روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای از شهادت سرداران محمدرضا زاهدی و محمدهادی حاج رحیمی و پنج تن از همراهان این فرماندهان در جنایت تروریستی رژیم صهیونیستی در حمله موشکی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق خبر داد.

پس از انتشار این خبر بود که رسانه‌های اسرائیلی به تل‌آویو هشدار دادند که در آستانه آخرین جمعه ماه رمضان، اسرائیل پاسخ فوری ترور مقامات ارشد ایرانی در دمشق را دریافت خواهد کرد.  شبکه 14 تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز خبر داد که ارتش این رژیم از بیم پاسخ ایران، تمامی مرخصی‌های آخر هفته نظامیانش را لغو کرده است. وبسایت عبری‌زبان واللا نیز نوشت که مقامات در غوش دان (منطقه کلان‌شهری تل آویو) در حال بررسی بازگشایی پناهگاههای عمومی با افزایش تهدیدات هستند.تلویزیون رژیم صهیونیستی هم گزارش داد، نیروی هوایی ارتش این رژیم از بیم پاسخ تلافی‌جویانه ایران به حمله به کنسولگری این کشور در سوریه، به حالت آماده‌ باش کامل درآمده است و سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد، به عنوان بخشی از ارزیابی وضعیت، تصمیم به تقویت و فراخواندن نیروهای ذخیره برای سامانه‌های پدافند هوایی گرفته شد.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها