رایزنی‌ احمدیان با مقامات کشورهای عضو سازمان شانگهای

کد خبر: 1283381

دبیر شورای عالی امنیت ملی در ادامه ملاقات‌های خود در نشست دبیران شوراهای امنیت ملی کشورهای عضو سازمان شانگهای در قزاقستان با دبیر شورای امنیت ملی روسیه و وزیر امنیت عمومی چین دیدار کرد.

رایزنی‌ احمدیان با مقامات کشورهای عضو سازمان شانگهای

علی اکبر احمدیان نماینده‌ مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی که روز گذشته ۱۵ فروردین ماه برای شرکت در اجلاس دبیران شوراهای امنیت ملی کشورهای عضو سازمان شانگهای به قزاقستان سفر کرده است، امروز (پنجشنبه) و در دومین روز سفرش با برخی از همتایان خود دیدار کرد.

احمدیان امروز در ادامه‌ی ملاقات‌های خود در قزاقستان با دبیر شورای امنیت ملی روسیه دیدار کرد.

نیکلای پاتروشف در این دیدار با ابراز همدردی نسبت به شهادت‌ تعدادی از مستشاران جمهوری اسلامی ایران در سوریه، حمله‌ به‌ بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق را به شدت‌ محکوم‌ و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان نیز از اقدام روسیه برای درخواست جلسه‌ی شورای امنیت سازمان ملل در این باره قدردانی کرد.

دبیران شورای امنیت جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در ادامه بر سر موضوعاتی مانند مبارزه‌ی مشترک‌ با تروریسم، کمک شوراهای امنیت ملی دو کشور به‌ تسریع در پروژه‌های مختلف در دست اقدام دو طرف، از جمله‌ کریدور شمال جنوب، کمک به دولت سوریه برای تحکیم بیش از پیش حاکمیت خود بر سراسر قلمرو این کشور و سایر مسائل‌ مورد علاقه‌ی دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کردند.

نماینده‌ی مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی سپس با وزیر امنیت عمومی چین دیدار و در خصوص راه‌های اجرای بهتر سند راهبردی ۲۵ ساله بین دو کشور گفت‌وگو کرد.

در این ملاقات طرف چینی با محکومیت مجدد حمله‌ی تروریستی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در سوریه این اقدام را نقض حاکمیت سوریه نیز برشمرد.

وزیر امنیت عمومی چین با راهبردی دانستن روابط دو کشور و داشتن اهداف، آرمان‌ها و تهدیدات مشترک بر تقویت هماهنگی و همکاری دو کشور در عرصه‌های دو جانبه‌ منطقه‌ای و بین‌المللی، به‌ویژه استفاده‌ی کاراتر از ظرفیت شانگهای تأکید کرد.

همچنین مشاور امنیت ملی جمهوری هند در نشست دبیران شوراهای امنیت ملی کشورهای عضو سازمان شانگهای از جمهوری اسلامی ایران در برابر حمله‌ی تروریستی به‌ سفارت ایران حمایت کرد.

نماینده‌ی پاکستان هم در اجلاس آستانه ضمن ابراز حمایت کشورش از ایران در برابر حمله‌ی تروریستی به‌ سفارت جمهوری اسلامی ایران در سوریه، این حادثه را تسلیت گفت.

دبیرکل سازمان شانگهای حمله‌ی تروریستی به‌ سفارت ایران در سوریه را به‌ جمهوری اسلامی ایران تسلیت گفت و اعلام کرد در این باره بیانیه‌ای صادر خواهد شد.

دبیر شورای امنیت ملی تاجیکستان در اجلاس قزاقستان از حمله‌ی تروریستی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در سوریه ابراز نگرانی کرد و گفت حملات‌ تروریستی جدید نشان می‌دهد که کشورهای عضو سازمان شانگهای باید همکاری بیش‌تری داشته‌ باشند.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها