دستگیری دو عنصر پشتیبان تروریست‌ها در چابهار

کد خبر: 1283406

معاون امنیتی وزیر کشور از دستگیری دو نفر از عناصر پشتیبان تروریست‌ها در چابهار خبر داد.

دستگیری دو عنصر پشتیبان تروریست‌ها در چابهار

 سید مجید میراحمدی معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور در گفت‌وگوی تلویزیونی با بخش خبری 14 شبکه خبر سیما در ارتباط با آخرین جزئیات از وضعیت مقابله با تروریست‌های جیش الظلم در شهرستان‌های راسک و چابهار اظهار کرد: درگیری‌ها در دو شهرستان راسک و چابهار به پایان رسیده و 18 نفر از تروریست‌ها به هلاکت رسیدند که احتمالاً این عدد به 19 نفر نیز افزایش پیدا کند چون برخی از اجساد متلاشی شده تروریست‌ها قابل شناسایی نیستند.

وی افزود: برآورد فرماندهان میدانی این است که احتمالاً 19 تروریست به هلاکت رسیده‌اند. در واقع تمام عناصر عملیاتی این حملات تروریستی کشته شده‌اند و هیچ کدام جان سالم به در نبرده‌اند.

میراحمدی تاکید کرد: این یک استثناء عملیاتی است که در چنین حجم و چند نقطه متفاوت به صورت همزمان عملیات انجام و همه عناصر تروریستی کشته شوند که از نظر توان عملیاتی و قدرت مدیریتی، مثال زدنی و قابل تقدیر و ستایش است.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور تاکید کرد که با رشادت‌ها و شجاعت‌ها و همچنین، آمادگی‌های نیروهای حافظ امنیت هیچ کدام از اهداف تروریست‌ها در شهرستان‌های چابهار و راسک محقق نشد.

ناکامی تروریست‌ها در دستیابی به اهداف در چابهار و راسک

معاون وزیر کشور عنوان کرد: هدف تروریست‌ها این بود که مقر سپاه در راسک را تصرف کنند و نیروهای حافظ امنیت را به شهادت برسانند و در چابهار نیز به دنبال تصرف مقر سپاه و دریابانی بودند که به هیچ کدام از این اهداف دست پیدا نکردند.

وی ادامه داد: علت طولانی شدن عملیات این بود که عناصر تروریست با گروگان گرفتن مردم بی‌گناه و قرار دادن گروگان‌ها به عنوان سپر انسانی بود که موجب بروز مشکلاتی برای عملیات رزمندگان ما شدند.

میراحمدی تصریح کرد: فرماندهان عزیز سپاه پاسداران و انتظامی با تدبیر و مدیریت همه گروگان‌ها را به سلامت آزاد کردند و پس از آن عملیات خود را با موفقیت انجام دادند.

معاون وزیر کشور با اشاره به شهادت حافظان امنیت در مقابله با تروریست‌ها خاطرنشان کرد: در میان شهدای عزیز ما در شهرستان راسک 4 شهید بلوچ اهل سنت که در مقابل تروریست‌های اجاره‌ای رژیم صهیونیستی ایستادگی به خرج دادند، وجود دارد.

دستگیری دو عنصر پشتیبان در چابهار

میراحمدی با بیان اینکه در گزارش‌های اولیه فرماندهان ما و دستگاه‌های اطلاعاتی عناصر تروریستی دارای ملیت ایرانی نیستند‌، تصریح کرد: همچنین دو عنصر پشتیبان غیر ایرانی که زمینه حضور تروریست‌ها را برای انجام عملیات در شهرستان چابهار فراهم کرده بودند نیز توسط دستگاه امنیتی و اطلاعاتی دستگیر شدند.

وی ادامه داد: می‌توان گفت از حیث غلبه و شکست اقدامات تیم‌های تروریستی بایستی اقدامات حافظان امنیت را تحسین کرد که با هوشیاری و اقدامات دقیق و صحیح خود موجبات شکست و هلاکت تروریست‌ها را فراهم کردند.

شهادت 10 نفر از حافظان امنیت

معاون وزیر کشور گفت: به روح پرفتوح و بلند شهدای حافظ امنیت که در این عملیات تروریستی جان خود را نثار کردند. البته تعدادی از مردم بی‌گناه از جمله یک مادر و دو کودک نیز توسط تک‌تیراندازهای تروریست هدف قرار گرفتند، حال یکی از دختران خردسال وخیم گزارش شد اما با تلاش پزشکان فعلأ از شرایط بحرانی خارج شده است.

میراحمدی درباره تعداد شهداء نیز، تاکید کرد: تعداد 10 نفر از حافظان امنیت به شهادت رسیدند اما وضعیت چند نفر از مجروحین نیز، مناسبی نیست که ان‌شاءالله وضعیت آن‌ها نیز بهبود پیدا خواهد کرد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها