آمریکا مدعی انهدام یک موشک ضد کشتی یمنی شد

کد خبر: 1283490

فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) ادعا کرد که روز گذشته یک موشک ضد کشتی را که از منطقه تحت کنترل دولت صنعاء شلیک شده بود، رهگیری و منهدم کرده است.

آمریکا مدعی انهدام یک موشک ضد کشتی یمنی شد

سنتکام در حساب کاربری خود در شبکه ایکس باردیگر از مقابله با نیروهای یمنی خبر داد.

فرماندهی مرکزی نظامیان آمریکا در منطقه موسوم به سنتکام با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در شبکه ایکس ادعا کرد که روز گذشته در ۴ آوریل حدود ساعت ۲:۲۰ بعد از ظهر (به وقت صنعا)، نیروهای فرماندهی مرکزی ایالات متحده (CENTCOM) با موفقیت یک موشک ضد کشتی (ASM) را در منطقه تحت کنترل یمنی‌ها منهدم کردند و هیچ تلفات یا خسارتی از سوی کشتی‌های آمریکایی، ائتلاف یا تجاری گزارش نشده است.

براساس ادعای سنتکام، این موشک تهدیدی برای نیروهای آمریکایی و ائتلاف و کشتی‌های تجاری در منطقه بوده است و سنتکام به حفاظت از آزادی دریانوردی و ایمن‌تر کردن آب‌های بین‌المللی برای کشتی‌های ائتلاف و تجاری ادامه خواهد داد.

روز گذشته نیز فرماندهی مرکزی آمریکا در غرب آسیا (سنتکام) در حساب کاربری خود در شبکه ایکس از مقابله با نیروهای یمنی خبر داده بود. سنتکام در این ارتباط مدعی شده بود: بین ساعت ۶:۰۰ تا ۲۲:۵۶ (به وقت صنعا) در ۲۸ مارس و برای دومین روز متوالی، فرماندهی مرکزی ایالات متحده با موفقیت چهار سامانه هوایی بدون سرنشین را که توسط نیروهای یمنی پرتاب شده بود، رهگیری و منهدم کرد.

به ادعای سنتکام، نیروهای یمنی با این پهپادها یک کشتی ائتلاف و یک کشتی جنگی ایالات متحده را هدف قرار داده بودند.

در ادامه این گزارش آمده بود: هیچ تلفات یا خسارتی به کشتی‌های ایالات متحده یا ائتلاف گزارش نشده است. مشخص شد که این سلاح‌ها تهدیدی قریب الوقوع برای کشتی‌های تجاری و کشتی‌های نیروی دریایی ایالات متحده در منطقه است. این اقدامات برای محافظت از آزادی دریانوردی و ایمن‌تر کردن آب‌های بین‌المللی برای نیروی دریایی ایالات متحده و کشتی‌های تجاری انجام می‌شود.

این ادعای سنتکام در حالی مطرح شده است که ارتش یمن اعلام کرده تا زمان توقف جنگ غزه و لغو محاصره این باریکه به عملیات نظامی خود علیه کشتی‌های عازم بنادر فلسطین اشغالی ادامه می‌دهد.

«عبدالملک الحوثی»، رهبر جنبش انصارالله یمن نیز در تازه‌ترین سخنان خود درباره آخرین تحولات منطقه گفته است: عملیات حزب الله تأثیر قابل توجهی بر دشمن در شمال فلسطین اشغالی داشت. همچنین ما به عنوان حامیان غزه فعال، مستمر و مؤثر در حال فعالیت هستیم. تاکنون ۶۳ کشتی هدف قرار گرفته‌اند که عدد مهم، بزرگ و تأثیرگذاری است. بمباران موشکی با موشک‌های بالدار به سمت ام الرشرش اشغالی (بندر اشدود) برای هدف قرار دادن اهداف متعلق به دشمن اسرائیلی انجام شد. تأثیر عملیات نظامی در دریا و همچنین بر فلسطین و ناتوانی دشمن در توقف آنها موضوعی روشن است و دشمن به این موضوع اعتراف کرد. طبق اعتراف یک افسر آمریکایی، نیروی دریایی آمریکا از قرن نوزدهم به این حد از حقارت نرسیده است. وضعیت بدی که نیروی دریایی آمریکا به آن رسیده است نتیجه ناسازگاری واشنگتن و عدم پذیرش راه حل صحیح و عادلانه است. تنها راه حل توقف تجاوزات، جنایات و محاصره نوار غزه است. ناسازگاری آمریکا در حمایت از جنایت و تجاوز صهیونیست‌ها به کشورمان، آن را در یک معضل واقعی قرار داده است. آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها با وجود قیمت‌های بالای کالاها، حمل و نقل و بیمه، با اسرائیلی‌ها مشکل پیدا کردند. آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها در حالی به این مخمصه و شکست رسیدند که هنوز درگیر رویارویی نظامی با بخشی از نیروهای مسلح ما هستند.

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد