پاکستان به زودی میزبان رئیس جمهور ایران می‌شود

کد خبر: 1283548

درحالی که پیش از این نخست وزیر جدید پاکستان دعوت از رئیس جمهور ایران برای سفر به اسلام‌آباد را تجدید کرده بود، سخنگوی وزارت خارجه این کشور اظهار داشت: درحال تنظیم و هماهنگی میزبانی از این سفر هستیم.

پاکستان به زودی میزبان رئیس جمهور ایران می‌شود

 «ممتاز زهرا بلوچ» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان با اشاره به سفر هیئت بلندپایه جمهوری اسلامی ایران به اسلام‌آباد اظهارداشت این کشور به زودی میزبان آیت الله رئیسی می‌شود.

وی در کنفرانس هفتگی وزارت خارجه پاکستان اظهارداشت: تهران و اسلام‌آباد بر تعمیق همکاری‌ها به ویژه در حوزه اقتصادی تمرکز و تاکید دارند.

بلوچ با اشاره به سفر هیئت ایرانی به پاکستان گفت: طرفین برای افزایش سطح همکاری و دستیابی به منافع مشترک تلاش می‌کنند.

مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر خارجه ایران در راس هیئتی به پاکستان سفر کرده است.

بر اساس بیانیه سفارت ایران در اسلام‌آباد، «شهباز شریف» نخست وزیر جدید پاکستان هفدهم اسفندماه در تماس تلفنی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور اسلامی ایران، گفته بود: ما منتظر سفر زود هنگام شما به پاکستان هستیم.

شریف با تاکید بر اهمیت روابط دیرینه و برادرانه دو کشور همسایه، تاکید کرده بود: پاکستان مصرانه به دنبال تعمیق تعاملات همه جانبه با ایران و گسترش همکاری‌های مشترک است.

 وی همچنین با تجدید دعوت رسمی از آیت‌الله رئیسی برای سفر به پاکستان، گفته بود: ما منتظر انجام شدن هرچه زودتر این سفر از سوی جنابعالی هستیم./ تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها