یادداشتی از مهدی فضائلی

پیگیری راهبرد همراه با نواخت سیلی

کد خبر: 1283623

زمان، مکان و کیفیت این سیلی متناسب با شرایط تصمیم‌گیری می‌شود که البته دور نخواهد بود و صدای آن را دنیا خواهد شنید!

پیگیری راهبرد همراه با نواخت سیلی

گروه سیاست سایت فردا - مهدی فضائلی، تحلیلگر سیاسی در سرمقاله روزنامه صبح نو نوشته: برگزاری راهپیمایی روز قدس در سال‌های گذشته با هدف جلب توجه جهان به موضوع قدس و قرار دادن این موضوع در صدر مسائل جهان بود؛ اما مراسم امسال با توجه به زلزله‌ای که طوفان الاقصی ایجاد کرد، در شرایطی برگزار شد که قدس در صدر جدول موضوعات جهان قرار گرفته است.
مراسم امسال برای ایران یک اهمیت مضاعف هم داشت؛ چراکه چهار روز مانده به روز جهانی قدس، شرارت تروریستی صهیونیست‌ها در دمشق، منجر به حمله بی‌سابقه به یک ساختمان دیپلماتیک و شهادت 6 نفر از مستشاران نظامی کشورمان در سوریه به‌ویژه سردار سرلشکر زاهدی شد. اقدام شرارت‌آمیز صهیونیست‌ها بر اساس یک راهبرد به اجرا درآمده  است؛ آنها به گمان خود به دنبال قرار دادن ایران بر سر یک دوراهی خسارت‌بار برای کشورمان هستند؛ دو راهی بد و بدتر!
تحریک ایران به واکنش نسنجیده علیه رژیم صهیونیستی که نتیجه‌اش گسترش جنگ، ایجاد انگیزه بیشتر برای حمایت آمریکا و اروپا از رژیم، نجات نتانیاهو از باتلاق غزه و فرار از ننگ شکست ارتش‌شان از یک‌ گروه مقاومت یا عدم واکنش ایران برای نیفتادن در دام صهیونیست‌ها و تحمیل یک لطمه حیثیتی به اعتبار و اقتدار ایران که جایگاهش «دولت مقاومت» است!
در مقابل این اقدام شیطنت‌آمیز و خباثت‌آلود رژیم صهیونیستی نکات زیر در خور توجه است:
۱: حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق و شهادت سرداران و مستشاران نظامی کشورمان بیانگر نقش بی‌بدیل ایران عزیز در تحولات منطقه و گرفتار شدن رژیم صهیونیستی در باتلاقی است که جهان نظاره‌گر آن است.نقشی که رفت‌وآمد رهبران گروه‌های فلسطینی به کشورمان و اظهاراتشان درباره ایران نیز گوشه‌هایی از آن را آشکار می‌کند. 
2: جمهوری اسلامی ایران، راهبرد اضمحلال رژیم صهیونیستی و انتقام سخت از دولت مستکبر آمریکا یعنی اخراج از منطقه را توأمان در دستور کار دارد و با تدابیر خود از سویی و حماقت‌ها و اشتباهات محاسباتی رژیم صهیونیستی و دولتمردان آمریکا از سوی دیگر، گام به گام این اهداف در حال تحقق است. لذا این راهبرد همچنان باید با تدبیر و بی‌وقفه دنبال شود. باید هوشمندانه مراقب باشیم شرارت‌ها و تحریکات شیطنت‌آمیز صهیونیست‌ها و هیجان‌زدگی برخی، ما را از راهبرد‌های خود منحرف و گرفتار بازی صهیونیست‌ها نکند. معادلات منطقه پس از طوفان الاقصی تغییر کرده و دشمن جز پذیرش این تغییرات که به نفع جریان مقاومت است، چاره‌ای ندارد.
۳: آیا پیگیری راهبرد اضمحلال رژیم صهیونیستی و انتقام سخت از قاتلان سردار سلیمانی، به معنی سکوت و عدم واکنش به خباثت‌های رژیم صهیونیستی و پذیرش لطمه حیثیتی است؟ قطعا نه!
بی‌پاسخ گذاشتن این خباثت‌‌ها و تکرار آنها از سوی دشمن صهیونیستی می‌‌تواند حتی به راهبردهای اصلی ایران آسیب وارد کند، لذا جمهوری اسلامی ایران تاکنون هوشمندانه ضمن ادامه موفقیت‌آمیز راهبردهای اصلی خود، پاسخ این شرارت‌ها را با نواختن سیلی به گونه کریه رژیم داده است، همان‌طور که بعد از ترور ناجوانمردانه شهید سلیمانی، در اقدامی بی‌سابقه، با حمله موشکی به عین‌الاسد، صورت آمریکایی‌ها را نواخت! این‌بار نیز قطعا چنین خواهد بود؛ زمان، مکان و کیفیت این سیلی متناسب با شرایط تصمیم‌گیری می‌شود که البته دور نخواهد بود و صدای آن را دنیا خواهد شنید! 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها