افتتاح "راه‌آهن رشت ـ کاسپین" توسط رئیس جمهور در روزهای آینده

کد خبر: 1283905

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه نگاه دولت برگرفته از اراده مردم است، گفت: راه‌آهن رشت ـ کاسپین در روزهای آینده و با حضور ریاست ‌جمهوری آماده بهره‌برداری است.

افتتاح "راه‌آهن رشت ـ کاسپین" توسط  رئیس جمهور در روزهای آینده

اسدالله عباسی در دیدار با اساتید دانشگاه‌های استان در مصلی امام خمینی(ره) رشت با بیان اینکه از ظرفیت اساتید در تحقق شعار سال باید نهایت بهره را برد، اظهار کرد: اساتید دانشگاهی نقش بسیار مهمی در تحقق شعار سال به لحاظ علمی دارند که باید از این ظرفیت نهایت بهره را برد.

وی با تأکید بر لزوم توجه به تحقق شعار سال انتخابی توسط مقام معظم رهبری در گیلان گفت: شعار سال در راستای برنامه راهبردی نظام مقدس جمهوری است از این رو برای اجرای فرمان مقام معظم رهبری از همه توانمندی، استعدادها به ویژه استعداد نیروی استانی استفاده خواهیم کرد.

استاندار گیلان با اشاره به همکاری دولت سیزدهم و مجلس در آغاز اجرای برنامه هفتم توسعه افزود: برنامه هفتم توسعه با همکاری دولت سیزدهم و مجلس مصوب شد که بدون شک نقشه راه هدایت کشور در حوزه‌های مختلف است.

عباسی موقعیت‌های اقتصادی مهمترین رکن برنامه هفتم توسعه دانست و بیان کرد: در برنامه پنجم و ششم تنها 35 درصد از برنامه را اجرایی شد که همین امر دلیلی بر مشکلات موجود اقتصادی در کشور می‌باشد از این رو دولت سیزدهم در تلاش است تا هشت درصد رشد اقتصادی در برنامه هفتم توسعه را تحقق بخشد.

وی با بیان اینکه توجه به مردم در شعار سال نشان‌دهنده اطمینان مقام معظم رهبری به نقش مردم در پیشرفت کشور است، تصریح کرد: در برهه‌های مختلف هرگاه به مردم اعتماد کرده و آنان را وارد میدان کردیم موفق شدیم که نمونه بارز آن دوران دفاع مقدس، کرونا و بسیج اطفال بوده است.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه نگاه دولت برگرفته از اراده مردم است، افزود: دولت نگاه ویژه‌ای به مردمی‌سازی در امور مختلف دارد و در سال جاری نیز با توجه به شعار سال، با قدرت بیشتری این مهم اجرایی می‌شود.

عباسی با تأکید بر اهتمام دولت سیزدهم در تحقق شعار سال و استفاده از نقش مردم در این خصوص گفت: در گیلان به تنهایی نمی توانیم شعار سال را محقق کنیم و نیازمند به همه نخبگان داریم.

وی مزیت کشاورزی را یکی از ویژگی‌های بارز گیلان دانست و بیان کرد: در بخش اقتصاد کشاورزی باید موانع را شناسایی و‌ آن را تبدیل به فرصت کنیم البته در اتاق‌های اندیشه‌ورز از ظرفیت جامع علمی نهایت بهره را بردیم لذا اگر این جلسات ادامه پیدا کند در بخش اقتصاد کشاورزی می‌توانیم موفق عمل کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به استفاده از ارزش افزوده و زنجیره تولید در گیلان تصریح کرد: در سال‌های گذشته بسیاری از دام‌ها به دلیل عدم وجود زنجیره به استان‌هی دیگر منتقل می‌شدند ولی اکنون یک‌هزار و 500 دام به زنجیره تولید و ارزش افزوده شدند.

عباسی از احیای 250 واحد تولیدی در گیلان خبر داد و افزود: بسیاری از واحد‌های تولیدی در گیلان نیمه فعال بودیم و اکنون 250 واحد تولیدی فعال شدند که همین امر منجر به ایجاد اشتغال شده است.

وی اقدامات دولت سیزدهم در حوزه زیرساخت را بسیار خوب برشمرد و بیان کرد: کارهای دولت در حوزه زیر ساخت بسیار خوب بوده و حتی مقام معظم رهبری از این اقدامات تقدیر کردند به طوری که در گیلان هشت کیلومتر آزادراه منجیل رودبار، پل غیر همسطح میدان گیل، پل کابلی آستانه‌ اشرفیه افتتاح و راه‌آهن رشت ـ کاسپین در روزهای آینده و با حضور ریاست ‌جمهوری آماده بهره‌برداری است.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه مردم در کنار حاکمیت هستند و اگر مشکلی هم باشند خودشان برطرف می کنند، گفت: حضور مردم در راهپیمایی روز قدس به معنای واقعی طوفان الاحرار بوده و‌ تمامی ملت‌های آزادی‌خواه جهان در حمایت از مردم فلسطین و غزه به پا خواستند لذا دیوار بی اعتمادی در بخش اقتصاد باید برطرف شود.

عباسی با اشاره به تحقق 58 درصدی بودجه سال 1402 بیان کرد: در حالی بودجه سال گذشته تحقق 58 درصدی داشت که این آمار در سال 1401 تنها 43 درصد بوده است و‌ این امر نشان می‌دهد نگاه دولت واقعی سازی بودجه و تحقق کامل آن است.

وی با بیان اینکه در سفر ریاست جمهوری به گیلان 6 هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود، افزود: از این میزان بودجه، 2 هزار و 500 میلیارد تومان آن صرف تکمیل 2 پروژه عظیم در گیلان از جمله هشت کیلومتر آزادراه منجیل رودبار و راه‌آهن رشت کاسپین شده است.

و‌ی از دست‌اندرکاران برگزاری این نشست و حضور استادان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی گیلان نیز قدردانی کرد.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها