احتمال خودزنی اسرائیل همزمان با حمله انتقامی ایران

کد خبر: 1283913

همزمان با افزایش احتمال حمله ایران به اهداف متعلق به رژیم صهیونیستی در پی شهادت فرماندهان و اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، موجی از ترس و نگرانی جامعه و دولت صهیونیستی را فرا گرفته است.

 احتمال خودزنی اسرائیل همزمان با حمله انتقامی ایران

با افزایش احتمال حمله ایران به اهداف متعلق به رژیم صهیونیستی در پی شهادت فرماندهان و اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در حمله جنگنده‌های این رژیم به کنسولگری ایران در دمشق به شهادت رسیدند، موجی از ترس و نگرانی جامعه و دولت صهیونیستی را فرا گرفته است.

اخبار کسب‌شده توسط خبرنگار تسنیم حاکی است که دولت اسرائیل برای ناموفق نشان دادن حمله احتمالی ایران علیه تأسیسات نظامی و امنیتی این رژیم و القای هدف قرار گرفتن مناطق مسکونی و غیرنظامی به‌جای آن، در حال تولید صحنه‌های مصنوعی در اطراف خیابان آیالون تل‌آویو (جاده اصلی و پرتردد این شهر) است تا بگوید موشک‌ها یا پهپادهای ایران، مناطق مسکونی در این شهر را هدف قرار داده و تلفات انسانی به بار آورده‌اند.

اعلام حتمی بودن انتقام از سوی ایران و عدم برآورد درست مقامات صهیونیست از نحوه اجرای این انتقام موجب شده است آنها تصمیمات مختلف دیگری نیز برای سناریوهای متعدد احتمالی بگیرند.

پیش از این، دولت اسرائیل بسیاری از سفارتخانه‌های خود را در سراسر جهان از ترس اینکه این سفارتخانه‌ها هدف حمله ایران باشند تعطیل کرده است.

همچنین در روزهای گذشته پناهگاه‌های مختلف در سرزمین‌های اشغالی برای حضور ساکنان اشغالگر آن در صورت حمله ایران راه‌اندازی شده است و طبق گزارش‌ها، مردم برای تأمین مایحتاج زندگی خود به فروشگاه‌ها حمله‌ور شدند.

عصر دوشنبه 13 فروردین ماه 1403، جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی، ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق را مورد هدف حمله موشکی قرار دادند که بر اثر این حمله، سرداران رشید مدافع حرم سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی و سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی‌رحیمی از فرماندهان، پیشکسوتان و جانبازان سرافراز دفاع مقدس و مستشاران نظامی ارشد ایران در سوریه و 5 تن از مستشاران و افسران همراه آنان حسین امان‌اللهی، سیدمهدی جلالتی، محسن صداقت، علی آقا‌بابایی و سیدعلی صالحی روزبهانی به فیض شهادت نائل آمدند./ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها