ان‌بی‌سی:

نگرانی آمریکا از تصمیم احتمالی ایران برای حمله به اسرائیل

کد خبر: 1284090

شبکه ان بی‌سی به نقل از مقام‌های آگاه آمریکایی گزارش داد که تهران به تلافی حمله هوائی به کنسولگری ایران در دمشق به اهداف اطلاعاتی یا نظامی داخل اسرائیل حمله خواهد کرد و واشنگتن نگران این موضوع است.

نگرانی آمریکا از تصمیم احتمالی ایران برای حمله به اسرائیل

 تارنمای شبکه ان بی‌سی به نقل از دو مقام ناشناس آمریکایی نوشت: مقام‌های دولت بایدن نگرانند که ایران به تلافی حمله به کنسولگری‌اش در دمشق در حال برنامه‌ ریزی برای حمله به اهدافی در داخل اسرائیل باشد.

این شبکه آمریکایی به نقل از این مقام‌ها نوشت: پیش‌بینی می‌شود که هرگونه اقدام تلافی‌جویانه در داخل اسرائیل به جای اهداف غیرنظامی، بر اهداف نظامی یا اطلاعاتی متمرکز شود. آنها همچنین گفتند که واشنگتن بررسی گزینه‌هایی را برای نحوه پاسخگویی به انواع اقدام‌های تلافی جویانه ایران آغاز کرده است.

دو مقام آگاه آمریکایی: ایران احتمالا پیش از پایان ماه رمضان به اسرائیل پاسخ خواهد داد

به گفته دو مقام آگاه آمریکایی، ارزیابی اطلاعاتی این کشور هشدار می‌دهد که ایران در تلافی حمله دمشق می‌تواند با استفاده از انبوهی از پهپادها یا موشک‌های کروز، یک مرکز دیپلماتیک یا کنسولی اسرائیل در منطقه را هدف قرار دهد. این منابع گفتند که ایران احتمالا پیش از پایان ماه رمضان پاسخ خواهد داد.

در حالی که آمریکا قاطعانه هرگونه دخالت در حمله رژیم صهیونیستی را رد کرده، مقام‌های آمریکایی نگرانند که اقدام تلافی‌جویانه ایران بر نیروهای آمریکایی در منطقه تأثیر بگذارد.

به گفته این مقامات، نیروهای آمریکایی مستقر در منطقه در حال حاضر در حالت آماده‌باش قرار دارند.

یک مقام ارشد دولت آمریکا نیز به سی ان ان گفته که واشنگتن در حالت آماده‌باش بوده و به طور فعال برای یک حمله «مهم» که ممکن است ظرف این هفته توسط ایران انجام شود و دارایی‌های اسرائیل یا آمریکا در منطقه را هدف قرار دهد، آماده می‌شود.

به گزارش ایرنا، سی ان ان دیروز نوشت که مقام‌های ارشد آمریکایی همچون همتایان اسرائیلی خود بر این باورند که حمله ایران «حتمی» است. واشنگتن و تل‌آویو به شدت در تلاشند تا برای پیامدهای این حمله آماده شوند زیرا پیش ‌بینی می‌‌کنند که حمله ایران می‌‌تواند به طرق مختلف رخ داده و علاوه‌بر اموال و دارایی‌ها، نیروهای آمریکا و اسرائیل را نیز در خطر قرار دهد.

کیهان

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها