ایروانی: آمریکا اعتبارش را صرف حمایت از نسل کشی غزه کرده است

کد خبر: 1284241

امیرسعید ایروانی، نماینده دائم کشورمان در نیویورک اعلام کرد که آمریکا تمام اعتبار خود را صرف حمایت از نسل کشی در غزه کرده است.

 ایروانی: آمریکا اعتبارش را صرف حمایت از نسل کشی غزه کرده است

امیرسعید ایروانی، نماینده دائم کشورمان در نیویورک اعلام کرد که آمریکا تمام اعتبار خود را صرف حمایت از نسل کشی در غزه کرده است.

در نشست مجمع عمومی سازمان ملل که امروز دوشنبه به منظور بحث در خصوص اقدامات شورای امنیت در خصوص وضعیت غزه برگزار گردید، ایروانی در سخنرانی ملی کشورمان اظهار داشت: «برغم تمام خواسته‌های بین المللی و تصویب قطعنامه 2728 شورای امنیت مبنی برای برقراری آتش بس، با بی‌اعتنایی اسرائیل به قواعد بین‌المللی و  بمباران بی‌امان و تدوام نسل کشی علیه مردم غزه، وضعیت ویرانگر غزه همچنان ادامه دارد و اوضاع امنیتی و انسانی در منطقه تشدید شده است.»

نماینده ایران در سازمان ملل تاکید کرد: اقدامات وحشیانه و نسل کشی در غزه و همچنین نقض مکرر قوانین بین المللی بدون رضایت صریح و حمایت همه جانبه سیاسی، مالی و نظامی و مشارکت ایالات متحده امکان پذیر نبود.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا بازی ریاکارانه‌ای در شورای امنیت دارد، تشریح کرد: هدف واقعی واشنگتن با پیشنهاد پیش نویس قطعنامه - که در 22 مارس توسط فدراسیون روسیه و چین وتو شد - تدوین متنی مبتنی بر مصالحه نبود بلکه با ایجاد پیش‌شرط‌هایی برای آتش‌بس و گنجاندن عناصر سیاسی غیرقابل قبول، پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی ایالات متحده قصد داشت به اسرائیل برای انجام عملیات نظامی در رفح چراغ سبز نشان دهد و دست اسرائیل برای تداوم پاکسازی قومی در غزه را باز بگذارد. به نحو ریاکارانه این اقدامات تحت عنوان پیشنهاد آتش بس انجام شده است.

ایروانی افزود:« ایالات متحده با ایفای نقشی مخرب، تمام ابزارهای سیاسی و دیپلماتیک برای جلوگیری از برقراری آتش بس را از کار انداخته و عمدا تلاش های چندجانبه تحت نظارت سازمان ملل را به خاطر منافع خودخواهانه ژئوپلیتیکی خود در منطقه خاورمیانه تضعیف کرده است.»

او با اشاره به عدم پایبندی رژِیم صهیونیستی به تعهدات بین اللمللی و قطعنامه شورای امنیت در خصوص آتش بس اظهار داشت: این وضعیت ثابت می کند که ما به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل تحت فصل هفتم نیاز داریم و این رژیم باید مشمول مجازات های بین المللی شود.  

نماینده دائم کشورمان همچنین با اشاره به حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق وشهادت هفت نفر از وابستگان نظامی کشورمان در این حادثه، اظهار داشت که با این اقدام رژیم اسراییل مرتکب نقض آشکار منشور ملل متحد، قوانین بین المللی، حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی جمهوری عربی سوریه شد که ننگ عمیقی برای اصل مشترک جامعه بین المللی، یعنی مصونیت کارکنان و اماکن دیپلماتیک و کنسولی است.

وی تاکید داشت: «مصونیت اسرائیل از مجازات بین المللی، مشروعیت قوانین بین المللی را به چالش می کشد و مایه تاسف است که شورای امنیت نتوانسته به صورت یکپارچه این حملات تروریستی را محکوم کند.»/تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها