سید حسن نصرالله: امریکا و اسرائیل پاسخ ایران را حتمی می دانند

کد خبر: 1284300

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان عصر دوشنبه و در مراسمی که این جنبش به مناسبت بزرگداشت شهدای حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق در مجمع سیدالشهدا در ضاحیه جنوبی بیروت برگزار کرد سخنرانی و به مقام این شهدا ادای احترام کرد.

سید حسن نصرالله: امریکا و اسرائیل پاسخ ایران را حتمی می دانند

سید حسن نصرالله به سابقه حضور مستشاری ایران در سوریه اشاره کرد و گفت: تاریخ حضور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در سوریه و لبنان به سال ۱۹۸۲ و بعد از حمله اسرائیل به لبنان باز می‌گردد. امام خمینی(ره) در قید حیات بودند و جنگ تحمیلی علیه ایران در آن زمان تمام نشده بود و مردان سپاه در جبهه‌ها حضور داشتند و به دلیل حمله به لبنان و سوریه آمدند تا در مقابله با اشغالگران به ما کمک کنند. نیروهای ایرانی به الزبدانی در سوریه آمدند اما بعد از ارزیابی اوضاع مقرر شد که مجموعه‌ای از افسران و کادری‌های سپاه پاسداران باقی بمانند تا مقاومت مردمی را فعال کنند و حمایت آموزشی و لجستیکی کنند.

وی گفت: افسران و کادری‌های سپاه به منطقه جنتا در لبنان آمدند و اولین پادگان آموزشی را برپا کردند. در تحولات سوریه در سال ۲۰۱۱ نیز مستشاران ایرانی و نیروهای مقاومت منطقه حاضر شدند زیرا رویدادهای سوریه به مقاومت منطقه آسیب وارد می‌کرد.

شکست دشمن در جنگ جهانی علیه سوریه؛ دلیل هدف قرار دادن مستشاران ایرانی

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه سخنرانی خود به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق اشاره کرد و گفت: رژیم اشغالگر، کنسولگری ایران را هدف قرار داد و مستشاران نظامی ایرانی به شهادت رسیدند که حضور آنها در این مکان امری طبیعی و بر اساس عرف و قوانین است و امریکا و برخی کشورهای اروپایی نقش کنسولگری ایران در دمشق را بررسی کرده بودند.سید حسن نصرالله همچنین گفت هدف قرار دادن مستشاران ایرانی از سوی رژیم صهیونیستی به دلیل «شکست دشمن در جنگ جهانی علیه سوریه است که اسرائیل در آن دست داشت.»وی افزود: دشمن به طور علنی اعلام جنگ می‌کند و می‌گوید که نیروهای ایرانی را هدف قرار داده است؛ درحالی که دشمن مستشاران ایرانی که خدمات ارزنده‌ای به مقاومت در منطقه داشتند را هدف قرار می‌دهد. هدف قرار دادن مستشاران ایرانی در کنسولگری دمشق بزرگ‌ترین تجاوز اسرائیل در سوریه طی سال‌های اخیر است. هدف قرار دادن مستشاران ایرانی در سوریه بخشی از نبرد اصلی است که بسیار آشکار است و آن نبرد با دشمن صهیونیستی است.دبیرکل حزب‌الله گفت: حمله به مستشاران ایرانی ۲ مسأله جدید دارد؛ مسأله اول هدف قرار دادن خاک ایران است که به معنای تعرض به ایران است. تحول جدید دوم در این تجاوز سطح ترور است زیرا سردار زاهدی رئیس مستشاران نظامی ایران در لبنان و سوریه بود.

شهید زاهدی بهترین حامی ما بود

سید حسن نصرالله درباره شهید زاهدی گفت: سردار محمدرضا زاهدی یکی از مجاهدانی بود که در بسیاری از جبهه‌های ایران حضور داشت. سردار زاهدی ۱۴ سال از عمر خود را در کنار ما در لبنان سپری کرد و بهترین فرمانده و حامی ما بود. حاج زاهدی همانند دیگر جوانان از ستون‌های انقلاب اسلامی ایران بود و مسئولیت‌های بزرگ را زودهنگام برعهده گرفت. شهید زاهدی جانباز جنگ بود و طی سال‌هایی که در کنار ما بود این مسأله بر او تأثیر می‌گذاشت.

پاسخ ایران به تجاوز اسرائیل حق مشروع است

دبیرکل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه امریکایی‌ها و صهیونیست‌ها و تمام کشورهای جهان اذعان کردند که پاسخ ایران به تجاوز رژیم صهیونیستی به کنسولگری این کشور در دمشق انجام خواهد شد، تأکید کرد «پاسخ ایران به تجاوز حق مشروع است و طبیعی است که جمهوری اسلامی این پاسخ را انجام دهد.»

نصرالله در پایان با بیان اینکه «ایجاد آتش بس در غزه به معنای شکستی سنگین و تاریخی برای اسرائیل و نتانیاهو است»، گفت: نتانیاهو تلاش می‌کند که مخفیانه در مذاکرات سنگ‌اندازی کند زیرا ایجاد آتش‌بس به کار او با بن‌گویر و اسموتریچ و حزب لیکود پایان می‌دهد.

وی تأکید کرد: حماقتی که صهیونیست‌ها در حمله به کنسولگری ایران در دمشق مرتکب شدند باعث شد که تماس بایدن با نتانیاهو زودتر انجام شود.

روزنامه ایران

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها