زمان گزارش کمیسیون تلفیق درباره جداول بودجه

کد خبر: 1284369

عضو هیات رئیسه مجلس گفت که تا هفته اول اردیبهشت گزارش کمیسیون تلفیق درباره بخش دوم لایحه بودجه به صحن علنی تقدیم می‌شود.

زمان گزارش کمیسیون تلفیق درباره جداول بودجه

مجتبی یوسفی درباره روند بررسی بخش دوم لایحه بودجه ۱۴۰۳ در مجلس گفت: بعد از اصلاح آیین‌نامه داخلی، رسیدگی به بودجه در دو مرحله انجام می‌شود که مرحله اول مربوط به درآمدها و هزینه‌هاست و مرحله دوم مربوط به جداول تفصیلی است. مجلس در سال گذشته بخش اول لایحه بودجه را تصویب کرد که به دولت ابلاغ شد اکنون دولت بخش دوم لایحه را برای بررسی به مجلس تقدیم کرده است.

وی افزود: بنده از منتقدان این شیوه بررسی بودجه هستم چون اکنون شاهد سردرگمی بین دولت و مجلس در بررسی بودجه هستیم که مشکلاتی را به وجود آورده لذا به نظر می‌رسد باید در این روند بازبینی‌ صورت گیرد.

این عضو هیات رئیسه مجلس بیان کرد: براساس آیین‌نامه جدید مجلس، کمیسیون تلفیق باید جداول تفصیلی را مورد بررسی قرار دهد و سپس گزارش را به صحن علنی تقدیم کرده تا فرآیند بررسی طی شود و مجلس درباره جداول تصمیم‌گیری کند.

یوسفی گفت: براساس صحبت‌های صورت گرفته، قرار شد که کمیسیون تلفیق گزارش خود را نهایتاً در هفته پایانی فروردین و یا هفته اول اردیبهشت به صحن علنی تقدیم کند تا مورد بررسی نمایندگان قرار گیرد چراکه ما محدودیت زمانی داریم و هفتم خرداد مجلس جدید تشکیل می‌شود لذا باید هر چه سریع‌تر تکلیف بخش دوم لایحه بودجه مشخص شود.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها