امیرعبداللهیان: گفتگوهای مهمی در سوریه داشتم

کد خبر: 1284379

وزر امور خارجه: روز گذشته در دمشق، رایزنی و گفت‌وگوی مهمی با آقایان بشار اسد رئیس جمهور ، فیصل مقداد وزیر امور خارجه و همچنین مشاور امنیت ملی سوریه داشتم.

امیرعبداللهیان: گفتگوهای مهمی در سوریه داشتم

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: روحیه، تعهد و حس مسوولیت پذیری‌ دیپلمات‌های کشورمان، نمایندگان نهادهای ایرانی و مستشاران نظامی ایرانی ضد تروریسم در دمشق بسیار غرورآفرین است.

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار مطلبی در فضای مجازی با اشاره به سفرش به سوریه اظهار کرد: روز گذشته در دمشق، رایزنی و گفت‌وگوی مهمی با آقایان «بشار اسد» رییس‌جمهور، «فیصل مقداد» وزیر امور خارجه و همچنین مشاور امنیت ملی سوریه داشتم. علاوه بر بررسی تحولات منطقه‌ای و جهانی، به‌ویژه موضوع مهم فلسطین و غزه، توافقات رؤسای جمهور دو کشور بررسی و در نتیجه ابعاد گسترش مناسبات دو جانبه از جمله اقتصادی رضایت‌بخش و رو به جلو ارزیابی شد.

وی گفت: در ادامه به همراه آقای فیصل مقداد ساختمان جدید بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق را افتتاح و خدمات‌رسانی رسمی آن آغاز شد. همچنین به همراه همتایم از دیپلمات جوان وزارت خارجه سوریه که در جریان حمله تروریستی اخیر رژیم صهیونیستی به سفارت کشورمان در دمشق، متأسفانه به‌شدت مجروح و یک پای خود را از دست داده بود در بیمارستان عیادت کردیم.

وزیر امور خارجه افزود: دیدار با دیپلمات‌های کشورمان، نمایندگان نهادهای ایرانی و مستشاران نظامی ایرانی ضدتروریسم در دمشق و خانواده آنان در محل سفارت که علی‌رغم دشواری‌های محل مأموریت سرشار از روحیه، تعهد و حس مسؤولیت پذیری‌اند، بسیار غرورآفرین و افتخارآمیز بود.

مهر

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها