پیام‌ سفر منطقه‌ای امیرعبداللهیان برای رژیم اسرائیل

کد خبر: 1284422

سیدرضا صدرالحسینی، کارشناس مسائل منطقه در خصوص پیام سفر منطقه‌ای وزیر امور خارجه گفت: در این سفر توازنی بین علاقه‌مندی مقاومت به آتش بس دائمی و تاکید بر اقدام تنبیهی مقاومت در برابر شرارت رژیم صهیونیستی را مشاهده می‌کنیم.

پیام‌ سفر منطقه‌ای امیرعبداللهیان برای رژیم اسرائیل

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در هفته جاری سفر منطقه‌ای مهمی را به کشورهای عمان و سوریه داشت و در دیدارها و رایزنی‌های خود با مقامات دو کشور در خصوص موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای بحث و تبادل نظر کرد.

یکی از مهمترین موضوعاتی که در این سفر منطقه‌ای مورد توجه قرار گرفت، بحث فلسطین و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه و همچنین تجاوز رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق بود.

این سفر بعد از حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به مقر دیپلماتیک ایران صورت گرفت و می‌تواند پیام‌های مهمی را برای رژیم صهیونیستی و حامیانش به همراه داشته باشد و مذاکرات وزیر امور خارجه در این خصوص نیز قابل توجه است. وزیر امور خارجه کشورمان نیز در دیدارهای خود بر این مسئله اشاره کرده و تصریح نمود که ایران به قطعیت پاسخ جنایت رژیم صهیونیستی را خواهد داد.

وی در دیدار با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه به اقدامات مختلف سیاسی و حقوقی و بین‌المللی جمهوری‌ اسلامی ایران در سطح سازمان ملل متحد، شورای امنیت و نیز در سطح دولت‌ها بلافاصله پس از وقوع حادثه و نیز ابلاغ پیام کشورمان به آمریکا بعنوان حامی تمام عیار رژیم صهیونیستی و مسئول مستقیم جنایات و اقدامات جنون آمیز رژیم صهیونیستی اشاره کرد و افزود پاسخ ما به رژیم صهیونیستی و تنبیه آن قطعی است.

اظهارات وزیر امورخارجه در زمینه قطعی بودن واکنش ایران از شدت بیشتری برخوردار است. همچنین حمایت آمریکا و نقش این کشور در شکل گیری این جنایت و مسئول بودن دولت ایالات متحده در این خصوص از صراحت و شدت لحن بیشتری برخوردار بود.

حسین امیرعبداللهیان , فلسطین , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , کشور سوریه , کشور عمان ,

می‌توان گفت که این سفر هشدارهایی را برای جنگ‌افروزی رژیم صهیونیستی و حامی اصلی آن یعنی ایالات متحده آمریکا در پی داشت. به همین منظور سید رضا صدرالحسینی، کارشناس ارشد مسائل منطقه در گفتگو با خبرگزاری تسنیم  درباره پیام‌های این سفر منطقه‌ای گفت: دستگاه سیاست خارجی و شخص آقای امیرعبداللهیان در طول 6 ماه گذشته نقش بسیار مهمی را در جایگاه دستگاه خارجی مقاومت به عهده گرفته بودند که در طول این 6 ماه با سفرها، تماس‌ها و ارسال نامه‌ها و گفتگوهای تلفنی توانستند خلاء عدم وجود دستگاه دیپلماسی مقاومت را به خوبی پر کند.

وی افزود: در واقع این سفر منطقه‌ای وزیر امور خارجه نیز مانند سفرهای در طول 6 ماه گذشته با محور مهم فلسطین و حمایت از مردم مظلوم و مقتدر غزه بود. آقای امیرعبداللهیان در طول 6 ماه گذشته در همه اقدامات دیپلماتیک خودش سعی و تلاشش بر این مسئله بود که مظلومیت همراه با اقتدار مردم غزه و حقانیت مردم فلسطین و آرمان فلسطین را به مخاطبین چه در منطقه و چه در خارج از آن اثبات کنند.

صدرالحسینی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از حمایت‌های دیپلماتیک کشورهای دیگر در مجامع و نهادهای بین المللی نیز بر اساس این شفاف سازی و آگاهی بود که دستگاه سیاست خارجی ما انجام داد، اظهار داشت: در سفر اخیر هم محور موضوعات، فلسطین، مسئله حقانیت آرمان فلسطین و همچنین علاقه مندی مقاومت فلسطین به آتش بس فوری و جلوگیری از تشدید جنایات رژیم صهیونیستی و محکومیت این رژیم در اقداماتی همچون نسل کشی و اقدامات آپارتایدی بود که انجام شده بود.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد این سفر اخیر از یک اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و آن اینکه جمهوری اسلامی ضمن عدم علاقه مندی به گسترش جنگ در منطقه و علاقه مندی به جلوگیری از آتش افروزی رژیم صهیونیستی که در طول شش ماه گذشته هم چندین بار انجام شده بود، اما تاکید به تنبیه رژیم صهیونیستی نیز جزو موضوعات و مطالب مهمی بود که در این سفر مورد تاکید وزیر امور خارجه قرار گرفت. چراکه عبور از خطوط قرمز دیپلماتیک توسط رژیم صهیونیستی در هفته‌های اخیر به طور واضح در بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق به وجود آمد.

این کارشناس منطقه با بیان اینکه تاکید بر سیلی تنبیهی و پشیمان کننده از جانب مقاومت به رژیم صهیونیستی نیز در این سفر مورد تاکید قرار گرفت، گفت: در واقع در این سفر توازنی بین علاقه مندی مقاومت به آتش بس دائمی و پذیرش شروط مشروع مقاومت فلسطین  و تاکید بر اقدام تنبیهی مقاومت در برابر شرارت رژیم صهیونیستی را مشاهده می‌کنیم.

صدرالحسینی در خصوص فضاسازی رسانه‌ای درباره پاسخ ایران به تجاوز رژیم صهیوینیستی گفت: باید به این نکته توجه داشت که بعد از اعلام رسمی ایران بر قطعی بودن تنبیه رژیم صهیونیستی به دلیل اقدام جنایتکارانه در بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق شرایطی برای رژیم و حامیانش به وجود آمد که پر استرس‌ترین و پر اضطراب‌ترین شرایط در طول سالیان طولانی تاکنون تجربه کردند. حتی در اوج جنگ‌های رژیم صهیونیستی با کشورهای پیرامونی و حتی در 6 ماه گذشته چنین وضعیتی برای ساکنان سرزمین‌های اشغالی به وجود نیامده بود. بنابراین انجام عملیات روانی در حوزه‌های مختلف از جانب رژیم صهیونیستی و حامیان او به ویژه آمریکایی‌ها کاملا متصور بود.

حسین امیرعبداللهیان , فلسطین , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , کشور سوریه , کشور عمان ,

وی تصریح کرد: بخش قابل توجهی از اقداماتی که رژیم اسرائیل و آمریکا در رسانه‌ها انجام دادند حاشیه سازی هایی بود که برای تحت تاثیر قراردادن انتقام ایران صورت گرفت. یکبار دیگر باید تاکید کرد که ایران با عقلانیت کامل و با حفظ منافع ملی خود و مقاومت حتما سیلی جبران ناپذیر و پشیمان کننده را به رژیم صهیونیستی خواهد زد و تحت تاثیر عملیات روانی رژیم و آمریکا قرار نخواهد گرفت و در زمین بازی آن‌ها قرار نخواهد گرفت.

این کارشناس منطقه با بیان اینکه تصمیم بر انتقام برجای خودش ثابت است، اظهار داشت: ایران به عنوان محور مقاومت است که تصمیم می‌گیرد این اقدام به صورت مستقیم توسط خودش صورت بگیرد و یا توسط دوستان ایران در منطقه به نام جبهه مقاومت، اما نکته دیگری هم وجود دارد و آن اینکه وزن و جایگاه رژیم صهیونیستی به این میزان نیست که ایران خودش وارد صحنه شود. پس ممکن است دوستان انقلاب اسلامی در منطقه انتقام ایران را بگیرند.

صدرالحسینی همچنین در خصوص دیدار و رایزنی امیرعبداللهیان با محمد عبدالسلام، مذاکره کننده ارشد دولت نجات ملی یمن گفت: دیدارهای گوناگونی در سطوح مختلف بین دولت نجات ملی یمن و مقامات ایران انجام شده و خواهد شد. این دیدار در راستای همان مسیر گفتگوهای قبلی است و این موضوع، موضوع تازه‌ای نبوده و با توجه به اینکه دولت نجات ملی یمن علاقه مند است که نظرات ایران را در خصوص مسائل مختلف سیاسی منطقه و آینده یمن بشنود، این جلسات مشاوره‌ای و گفتگو وجود خواهد داشت. این دیدار هم در همین راستای شنیدن نظرات جمهوری اسلامی در خصوص مسائل منطقه‌ای قابل تحلیل است./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها