تلاش‌های دولت برای محکومیت تجاوز رژیم صهیونیستی

کد خبر: 1284738

سخنگوی دولت، تلاش‌های حقوقی و سیاسی دولت سیزدهم برای محکومیت تجاوز رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق را تشریح کرد.

تلاش‌های دولت برای محکومیت تجاوز رژیم صهیونیستی

«علی بهادری جهرمی» سخنگوی دولت در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به تلاش‌های حقوقی و سیاسی دولت سیزدهم برای محکومیت تجاوز رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق اظهار کرد: پیگیری‌های حقوقی، قضائی و دیپلماتیک لازم از سوی مقامات قضائی و سیاسی کشورمان نسبت به این اقدام ضد اصول بین‌الملل رژیم صهیونیستی، حتماً صورت گرفته و خواهد گرفت.

وی در این باره افزود: پس از این اقدام ضد حقوقی و مغایر اصول مسلم حقوق بین‌الملل رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق، بلافاصله اقدامات دیپلماتیک از سوی مقامات وزارت امور خارجه کشورمان آغاز شد.

بهادری جهرمی همچنین با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته از سوی کشورمان در سازمان ملل متحد هم گفت: نمایندگی دائمی کشورمان در سازمان ملل در نامه‌ای به دبیرکل این سازمان و رئیس شورای امنیت، محکومیت تجاوز رژیم صهیونیستی و تصمیم‌گیری لازم در این‌باره را خواستار شد.

سخنگوی دولت با اشاره به جلسات و نشست‌های متعدد با مقامات بین‌المللی در داخل و خارج از کشور، درباره تجاوز رژیم جعلی صهیونیستی به کنسولگری ایران اظهار کرد: در همین باره، معاون امور حقوقی وزارت امور خارجه در نشستی که با سفرای مقیم تهران داشت، تاکید کرد که این تجاوز، نقض فاحش حقوق بین‌الملل است و لازم است توسط دولت‌های مسؤول به صراحت محکوم شود؛ امری که توسط عموم کشورها و نهادهای بین‌المللی محکوم شد.

بهادری جهرمی تاکید کرد: البته کشورهای معدودی با سکوت‌شان در برابر تجاوز رژیم صهیونیستی، بار دیگر نشان دادند که حامی این رژیم کودک‌کُش و سرتاپا مغایر حقوق بین‌الملل و حقوق بشر هستند؛ سکوت چند کشور در برابر اقدامات صهیونیست‌ها، سندی علیه این رژیم ضد حقوقی و همچنین گواهی از واقعیت کشورهای حامی آن است.

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها