واکنش مکرون به حمله تلافی‌جویانه ایران

کد خبر: 1285361

ئیس جمهوری فرانسه با اشاره به حمله تلافی‌جویانه ایران علیه اهدافی در سرزمین‌های اشغالی، این حملات را به شدت محکوم و اعلام کرد که پاریس به همراه شرکای خود برای کاهش تنش‌ها اقدام می‌کند.

 واکنش مکرون به حمله تلافی‌جویانه ایران

امانوئل مکرون روز یکشنبه با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: من حمله بی‌سابقه ایران به [رژیم] اسرائیل را که تهدیدی برای بی‌ثبات کردن منطقه است، به شدت محکوم می‌کنم.

وی در این پیام بار دیگر دیدگاه‌های خود مبنی بر همبستگی با صهیونیست‌ها و دلبستگی فرانسه به امنیت [رژیم] اسرائیل، شرکای پاریس و ثبات منطقه‌ای را تکرار کرد.

رئیس جمهوری فرانسه همچنین خواهان خویشتنداری [بین تهران و تل‌آویو] شد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها