نماینده اسبق انگلیس: غرب باید رژیم تروریست اسرائیل را مهار کند

کد خبر: 1285374

عضو پیشین نهاد قانون‌گذار انگلیس، تنبیه رژیم صهیونیستی به دلیل تجاوزگری علیه کنسولگری ایران در سوریه را امری اجتناب‌ناپذیر ارزیابی و تصریح کرد که غرب باید این رژیم تروریست را مهار کند.

نماینده اسبق انگلیس: غرب باید رژیم تروریست اسرائیل را مهار کند

کریس ویلیامسون روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا در لندن گفت: اسرائیل یک کشور تروریستی است که جنایات بی شماری را بدون مجازات مرتکب شده است.

وی با اشاره به اینکه این رژیم با تسهیل‌گری ایالات متحده، بریتانیا و اتحادیه اروپا قوانین بین‌الملل را نادیده می‌گیرد، افزود: اما حمله اسرائیل به سفارت ایران در سوریه با واکنشی اجتناب ناپذیر از سوی ایران مواجه شد. چراکه حمله به سفارت کشور معادل حمله به یک قلمرو مستقل است.

ویلیامسون تصریح کرد: غرب باید اسرائیل را مهار کند تا به فاجعه انسانی در غزه پایان دهد و اقدامات بی ملاحظه اسرائیل در منطقه را متوقف کند.

این درحالیست که برخی کشورهای غربی، دفاع مشروع ایران دربرابر اقدامات تنش‌زای رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و خواستار تنش‌زدایی شده‌اند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران شنبه شب با صدور بیانیه ای اعلام کرد: با گذشت بیش از ۱۰ روز از سکوت و اهمال سازمان‌های بین‌المللی به ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای محکومیت تجاوز و جنایت گری رژیم صهیونیستی در حمله به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق به عنوان بخشی از خاک کشورمان و به شهادت رساندن ۷ تن از مستشاران قانونی کشور و عدم مجازات رژیم جنایتکار ذیل بند هفتم منشور سازمان ملل؛ جان برکفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به این جنایت‌ها و تحقق هشدارهای پیشین و تامین مطالبه ی به حق ایران و به منظور تنبیه متجاوز، با استفاده از توانمندی‌های راهبردی اطلاعاتی، موشکی و پهپادی خود به اهداف نظامی مهم ارتش تروریستی صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی حمله و آنها را با موفقیت مورد اصابت قرار داد و منهدم کرد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها