امیر پوردستان: عملیات «وعده صادق» پیام جدی به آمریکا و اروپا داشت

کد خبر: 1285441

امیر سرتیپ پوردستان، شکست روایت خدشه‌ناپذیری سامانه‌های پدافندی گنبد آهنین، فلاخن داود، پیکان و آرو را از دیگر برکات عملیات وعده صادق برشمرد و گفت: این عملیات پیام قاطع و جدی به آمریکا و اروپا برای جلوگیری از تکرار اشتباه از سوی آن‌ها داشت.

امیر پوردستان: عملیات «وعده صادق» پیام جدی به آمریکا و اروپا داشت

امیر سرتیپ پوردستان، شکست روایت خدشه‌ناپذیری سامانه‌های پدافندی گنبد آهنین، فلاخن داود، پیکان و آرو را از دیگر برکات عملیات وعده صادق برشمرد و گفت: این عملیات پیام قاطع و جدی به آمریکا و اروپا برای جلوگیری از تکرار اشتباه از سوی آن‌ها داشت.

به نقل از ارتش،‌ امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش با اشاره به پاسخ مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران به جنایات رژیم صهیونیستی اظهار کرد: عملیات «وعده صادق» با رمز «یا رسول الله (ص)» در پاسخ به شرارت‌های مکرر رژیم صهیونیستی مبنی بر عبور از خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران، تهاجم وحشیانه به کنسولگری ایران در سوریه و به شهادت رساندن مستشاران نظامی طراحی شده بود.

امیر سرتیپ پوردستان ادامه داد: تا قبل از این عملیات، راهبرد جمهوری اسلامی ایران در مقابله با رژیم صهیونیستی، «صبر استراتژیک» بود؛ لکن با ادامه گستاخی‌های این رژیم جعلی و با تدبیر هوشمندانه فرماندهی معظم کل قوا (مدظله‌العالی) راهبرد پاسخ مستقیم انتقامی در دستور کار قرار گرفت.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش افزود: رژیم سفاک صهیونیستی، پس از به شهادت رساندن چندین مستشار نظامی عالی‌رتبه ایرانی و عدم دریافت پاسخ مناسب و متوازن با آن جنایت‌ها، در یک خطای محاسباتی و با توهّم اینکه جمهوری اسلامی ایران در شرایطی قرار ندارد که بتواند مقابله به مثل کند، به کنسولگری ایران در سوریه که بر اساس قوانین بین‌المللی جزئی از خاک کشور است، حمله کرد و نفرات مستقر در آن را به شهادت رساند.

وی اضافه کرد: این اقدام ناجوانمردانه و خلاف عرف جهانی، غرور ملت فهیم و سلحشور ایران را جریحه‌دار کرد و به همین سبب قاطبه مردم خواهان اقدام سخت و تنبیهی بودند؛ بر همین اساس، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، کار طراحی و برنامه‌ریزی عملیات وعده صادق را آغاز کردند.

امیر پوردستان گفت: پیچیدگی‌های موجود در این عملیات شامل بُعد مسافت چند هزار کیلومتری، شرایط متغیر جوی، وجود سامانه‌های موشکی و دفاع هوایی چندلایه، پرهیز از آسیب به غیرنظامیان و پرواز همزمان و هماهنگ این حجم از پرتابه‌های متفاوت و... نبوغ نظامی فرماندهان و طراحان این عملیات را نشان می‌دهد و بیانگر مهارت و ظرفیت‌های بالای این عزیزان در طراحی، اجرا و هدایت عملیات است.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش خاطرنشان کرد: نکته حائز اهمیت این است که این عملیات نقطه عطفی در معادلات منطقه‌ای است و موجب تغییر بسیاری از مناسبات بین‌المللی خواهد شد.

وی به ثمرات و برکات عملیات وعده صادق و اقدام شجاعانه بسیجیان و سربازان ولایت اشاره و عنوان کرد: همان‌گونه که خداوند متعال در قرآن می‌فرماید «فَمَنِ اعْتَدَیٰ عَلَیْکُمْ فَاعْتَدُوا عَلَیْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدَیٰ عَلَیْکُمْ» این عملیات در راستای تنبیه متجاوز و انتقام خون‌های به ناحق ریخته‌شده‌ی شهدای عزیزمان بود.

امیر سرتیپ احمد رضا پوردستان با بیان اینکه در عملیات وعده صادق تمرکز بر انهدام مرکز اطلاعاتی در ارتفاعات «جبل الشیخ» و پایگاه هوایی «نواتیم» بود که در عملیات حمله به کنسولگری ایران در دمشق نقش داشتند، افزود: شکستن افسانه شکست‌ناپذیری رژیم صهیونیستی که دولت‌های غربی با تمامی ابزارهای سیاسی، مالی و تجهیزاتی از او حمایت می‌کنند از دیگر برکات عملیات وعده صادق بود.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش شکست روایت خدشه‌ناپذیری سامانه‌های پدافندی گنبد آهنین، فلاخن داود، پیکان و آرو را از دیگر برکات عملیات وعده صادق برشمرد و گفت: این عملیات پیام قاطع و جدی به آمریکا و اروپا برای جلوگیری از تکرار اشتباه از سوی آن‌ها داشت و  در قلوب تمامی آزادگانی که در این شش ماه در سراسر جهان برای دفاع از مردم غزه به خیابان‌ها آمدند، امید ایجاد کرد./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها