سردار جوانی: مقاومت نیروی مقتدر در منطقه است

کد خبر: 1286061

معاون سیاسی سپاه پاسداران گفت: به لحاظ نظامی و قدرت بازدارندگی پس از عملیات وعده صادق وارد مرحله جدیدی شده ایم.

سردار جوانی: مقاومت نیروی مقتدر در منطقه است

سردار یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست وبیناری با حضور بیش از 300 نفر از مسئولین کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه‌های کشور در خصوص عملیات «وعده صادق» عنوان کرد: در بحث جهاد تبیین باید تلاش کرد و نقش آفرین بود. این اتفاقی بی سابقه بود که می‌تواند نقطه عطفی در تحولات منطقه و عرصه بین الملل باشد و ابعاد و زوایا و جنبه‌های راهبردی دارد که در این چند روز مطرح شده است.

وی افزود: ما در یک جنگ شناختی هستیم و راهبرد مبارزه با جنگ شناختی جهاد تبیین است. این عملیات مطالبه عمومی برای تنبیه و مجازات اسراییل بود که در بیانیه‌ها و اطلاعیه‌های سپاه هم آمد و در بیانات رهبری هم تاکیدهایی صورت گرفت.

جوانی با ارائه تخمین راهبردی به گذشته، حال و آینده بیان کرد: ما امروز 45سال را پشت سر گذاشته‌ایم. از ابتدای انقلاب رژیم صهیونیستی رژیمی نامشروع شناخته شد و با این بیان امام خمینی(ره) که رژیم صهیونیستی باید از صحنه روزگار محو شود، مقاومت در منطقه شکل گرفت. موضوع اسراییل با نگاه انقلابی و نگاهی که کشورهای غربی از آن حمایت می‌کنند تحلیل شود، باید تحلیل عالمانه داشته باشیم . باید بررسی کرد چرا این رژیم را ایجاد کردند و چه اهدافی برای تشکیل آن داشتند و چه کاری در این 75 سال در جهان اسلام انجام داده است . این بررسی نشان می‌دهد به عنوان یک کشور اسلامی چه رویکردی باید اتخاذ کرد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از اساتید خواست به این نکته توجه کنند که تا وقتی که این رژیم باشد، جهان اسلام با بحران مواجه است، کشورها در مسیر پیشرفت نخواهد بود چون این رژیم ایجاد شده که کارویژه خود را داشته باشد. اکنون باوری دارد شکل می گیرد که این رژیم در حال زوال است و هر اتفاقی آن را یک گام به نابودی نزدیک می‌کند. مانند طوفان الاقصی و غیره.

سردار جوانی افزود: رژیم صهیونیستی ایجاد شد تا جهان اسلام هیچ گاه نتواند روی پای خود بایستد تا زمانی که این رژیم سر پا باشد و حیات ننگینش را داشته باشد جهان اسلام با بحران مواجه است . اساسا این رژیم برای این تشکیل شده است و در این 46 سال باوری شکل گرفته که این رژیم نابودشدنی است و هر اتفاقی آن را یک قدم نزدیک تر کرده است. مادامی که این رژیم سرپا باشد جهان اسلام وحدت را نمی‌بیند.

وی در خصوص عملیات وعده صادق عنوان کرد: جمهوری اسلامی با توجه به اینکه خاک کنسولگری بخشی از خاک کشور است. اقدام لازم را انجام داد و این حرکت اقدامی راهبردی است و اقدامی است که باید انجام می‌شد. باید توجه داشت این اقدام، اقدامی در راستای بازدارندگی و تنبیه متجاوز و پشیمان‌سازی از اقدامات بعدی است. این عملیات برای تنبیه متجاوز و رسیدن جمهوری اسلامی به سطح بازدارندگی صورت گرفت.

جوانی در خصوص بی‌نظیر بودن این عملیات عنوان کرد: این جریانی بی نظیر بود زیرا که به لحاظ تاکتیکی مطرح می‌شود این گونه طراحی کرده بودند که موشکی نتواند وارد آسمان رژیم صهیونیستی بشود. در اوج آمادگی و سیستم های پدافندی و حمایت کشورهای انگلیس و آمریکا به رقم این هزینه‌ها جمهوری اسلامی موشک هایی را به اهداف مشخص پرتاب کرد و این نشان می‌دهد به لحاظ نظامی و قدرت بازدارندگی وارد مرحله جدیدی شده ایم از این پس اگر شرارتی انجام شود، ما از خاک ایران مقابله خواهیم کرد .

وی افزود: این باید تبیین شود که در چنین وضعیتی این رژیم با وعده صادق در تنگناهای بیشتر قرار گرفته و هر اقدامی او را در تنگنای بیشتری قرار خواهد داد و روحیه مقاومت تقویت شده و روندی رو به جلو اتفاق افتاده است و برای رژیم صهیونیستی روندی رو به ضعف در دو دهه اخیر است و هم اینکه حامیان آنان قادر نیستند شرایط را تغییر دهند و مقاومت نیروی مقتدر در منطقه است.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها