اسلامی: گروسی به‌زودی به ایران سفر می‌کند

کد خبر: 1286075

رئیس سازمان انرژی اتمی: گروسی به‌زودی به ایران سفر می‌کند.

اسلامی: گروسی به‌زودی به ایران سفر می‌کند

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: روابط ایران با آژانس در حوزه پادمان برقرار است و دوربین‌ها فعال است ولی در حوزه برجام تابع قانون اقدام راهبردی هستیم.

محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه هیئت دولت، اظهار داشت: تعاملات و نظارت‌ها با آژانس برقرار است و در آینده گروسی به ایران سفر خواهد کرد.

وی افزود: گزارشاتی که گروسی یا مدیرکل آژانس، شورای حکام و شورای امنیت سازمان ملل اعلام می‌کند دو بخش دارد؛ یک بخش برجام است و یک بخش پادمان است.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: در بخش پادمان روابط برقرار است و دوربین‌های آژانس نصب است و آنها نظارت دائمی دارند و دانش اطلاعاتی آنها نسبت به عملکرد ما همیشه به‌روز است.

اسلامی با بیان اینکه "در زمان حاضر 120 بازرس تأییدشده وجود دارند که یا در ایران مستقر هستند یا در حال رفت‌وآمد به ایران هستند"، تأکید کرد: ایران هر گونه فعالیت هسته‌ای را که تعامل بین ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را خدشه‌دار کند، نمی‌پذیرد، و در بخش برجام تابع قانون اقدام راهبردی هستیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: گزارشی که آژانس به شورای حکام  می‌دهد سه ماه یک بار است و شش ماه یک بار به شورای امنیت سازمان ملل ارائه می‌کند، در آن انطباق یا عدم‌انطباق با برجام را گزارش می‌دهد. اگر آنها به تعهدات خودشان عمل کنند ما هم به تعهدات برجامی خود عمل می‌کنیم.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها