یادداشتی از مهدی محمدی

وارد دوران «پسا وعده صادق» شده‌ایم

کد خبر: 1286553

با تغییر محاسبات دشمن، هدف ایران محقق گشت. اینجاست که می توان گفت معادله برقرار شده و تمام. به عصر ‘پساوعده صادق’ خوش آمدید!

وارد دوران «پسا وعده صادق» شده‌ایم

گروه سیاست سایت فردا - مهدی محمدی مشاور راهبردی رئیس مجلس نوشت:

1- خلاصه داستان این است: پاسخ ایران باید به گونه ای انجام می شد که منجر به تغییر اساسی محاسباتی شود که رژیم بر اساس آن تصمیم گرفت به دمشق حمله کند. مسئله این بود که چنین حملاتی نباید تکرار، و راهبرد ‘نبرد در منطقه خاکستری’ که بیش از ۶ سال است جریان دارد باید متوقف شود.

2- وعده صادق با لحاظ سه ویژگی گستردگی، حمله از خاک و اصابت دقیق به اهداف، این ماموریت را بر عهده گرفت. هدف، ایجاد معادله ای جدید بود که ضربه موثر را در مقابل هر نوع عملیات ‘واقعی’ در منطقه خاکستری از جانب رژیم قرار بدهد و معتبر کند.

3- رژیم به دلیل ترس از جنگ، مشکلات سیاسی و عدم همراهی امریکا نهایتا تصمیم گرفت یک پاسخ ‘فیک’ بدون پذیرش مسئولیت، به ایران بدهد. از منظر استراتژیک این برای ایران یعنی معادله ای که  در پی آن بود برقرار شده و اسراییل در چارچوب محاسباتی مدنظر ایران تصمیم گرفته است.

4- صبح امروز هدف رژیم این بود که ‘دسترسی’ خود را در ایران نشان بدهد اما عملا نشان داد پذیرفته خطای برآورد قبل از حمله دمشق را نباید تکرار کند. با تغییر محاسبات دشمن، هدف ایران محقق گشت. اینجاست که می توان گفت معادله برقرار شده و تمام. به عصر ‘پساوعده صادق’ خوش آمدید!

صبح نو

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها