ناصر ایمانی: انتخابات هنوز تمام نشده است

کد خبر: 1286587

تحلیل‌گر مسائل سیاسی گفت: انتخابات مجلس دوازدهم هنوز تمام نشده است و باید مردم با جدیت در مرحله دوم شرکت کنند.

ناصر ایمانی: انتخابات هنوز تمام نشده است

ناصر ایمانی درباره اهمیت دور دوم انتخابات مجلس دوازدهم که ۲۱ اردبیهشت ماه امسال برگزار می‌شود، گفت: تصور اذهان عموم شاید این باشد که انتخابات تمام شده است، در حالی که پایان نیافته و بخشی از نمایندگان که اتفاقا از شهرهای بزرگ هستند و نقش تعیین کننده‌ای در اداره مجلس دارند در مرحله دوم انتخاب خواهند شد.

وی اظهار کرد: بنابراین باید افکار عمومی را متوجه کرد که انتخابات هنوز تمام نشده است و باید با جدیت در این دور شرکت کرد.

تحلیل‌گر مسائل سیاسی درباره ترکیب مجلس دوازدهم نیز گفت: با توجه به اعلام نتایج نهایی در دور نخست انتخابات مجلس، تصور بر این است که شرایط مجلس آینده با این ترکیب بهتر از مجلس فعلی خواهد بود.

ایمانی تاکید کرد: باید امیدوار باشیم مجلس آینده از مجلس فعلی در بررسی لوایح کارشناسی تر و قوی تر عمل کنند.

به گزارش ایرنا، انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ برگزار شد و از میان کاندیداهای حاضر در عرصه رقابت ۲۴۵ نفر به مجلس راه یافتند و سرنوشت ۴۵ کرسی باقی مانده در دور دوم انتخابات که در ۲۱ اردیبهشت برگزار می‌شود، روشن خواهد شد.

طبق اعلام وزارت کشور تعداد رأی صحیح مأخوذه در حوزه انتخابیه تهران ۱ میلیون و ۵۶۹ هزار و ۸۵۷ رأی بود از بین نامزدها تعداد ۱۴ نفر به طور مستقیم وارد مجلس شدند و ۳۲ نفر دیگر نیز به مرحله دوم انتخابات راه یافتند که برای تصدی ۱۶ کرسی باقی مانده بهارستان در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ رقابت خواهند کرد.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها