ورود مجلس به حادثه حمله مسلحانه به منازل جنگل‌بانان

کد خبر: 1286664

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی خواستار شناسایی و دستگیری هرچه سریع‌تر عوامل حمله مسلحانه به منازل جنگل‌بانان آمل شد.

ورود مجلس به حادثه حمله مسلحانه به منازل جنگل‌بانان

سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلام‌شهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حادثه حمله افراد مسلح به منازل جنگل‌بانان در آمل گفت: از دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی انتظار داریم هرچه سریعتر این افراد شناسایی و دستگیر شوند.

وی افزود: در عین حال از دستگاه قضایی نیز انتظار می‌رود این افراد را به اشد مجازات برسانند تا ضمن بازدارندگی از اقدامات مشابه متخلفان بدانند که هیچ مماشاتی در برخورد با متجاوزان به عرصه‌های طبیعی کشور صورت نمی‌گیرد.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به شکننده بودن طبیعت کشور گفت: متأسفانه زمانی که متخلفان با ممانعت نیروهای حفاظتی برای تخریب منابع طبیعی مواجه می‌شوند تصور می‌کنند با ایجاد رعب و وحشت می‌توانند به فعالیت‌های غیرقانونی خود بپردازند در حالی که قطعاً این امر با برخورد قاطع دستگاه‌های مسئول مواجه خواهد شد.

رفیعی با اشاره به زخمی شدن 42 جنگل‌بان در سال گذشته توسط متجاوزان به عرصه‌های طبیعی از پیگیری ویژه این پرونده توسط فراکسیون محیط زیست مجلس خبر داد و گفت: جنگل‌بانان و محیط‌بانان جزو زحمتکش‌ترین اقشار جامعه هستند که حفاظت از طبیعت و حیات وحش کشور را به‌عهده دارند و قطعاً نیازمند حمایت‌های قانونی در عرصه‌های مختلف هستند که مجلس در این خصوص تمام توان خود را به‌کار خواهد گرفت./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها