یادداشتی از سید محمود رضوی

در باب حملات ناجوانمردانه تندروها به عضو دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب

کد خبر: 1286724

پس از انتشار تصاویری آزار دهنده از اعمالی غیرقانونی در مواجهه با بانوان هنجارشکن و قانون شکن، روز گذشته توییتی غیر رسمی اما واضح از نظر رهبر معظم انقلاب منتشر که پس از آن حملات ناجوانمردانه جماعتی تندرو به عضو دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری بهانه ای شد تا چند خط بنویسم

در باب حملات ناجوانمردانه تندروها به عضو دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب

سرویس سیاسی فردا: سیدمحمود رضوی نوشت: پس از انتشار تصاویری آزار دهنده از اعمالی غیرقانونی در مواجهه با بانوان هنجارشکن و قانون شکن، روز گذشته توییتی غیر رسمی اما واضح از نظر رهبر معظم انقلاب منتشر  که پس از آن حملات ناجوانمردانه جماعتی تندرو به عضو دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری بهانه ای شد تا چند خط بنویسم:

اول؛ فکر می کنم میان همه مسلمین و مومنین جمهوری اسلامی اجماع وجود داشته باشد که حفظ حجاب واجب است.

دوم ؛ بعد از سخنان مقام معظم رهبری و تاکید ایشان در خصوص حفظ حجاب که آن را واجب شرعی و سیاسی دانستند، این حکم برای همه مردم و مسئولین لازم الاجرا و لازم الاتباع است.

سوم؛ مشی رهبر انقلاب و رویکرد ایشان به عنوان عالم دینی و ولی فقیه نشان از یک راهبرد واضح در مواجهه با این قشر از بانوان را به ما نشان میدهد، “اطمینان دارم که بانوان کشورمان حتی کسانی که در زمینه حجاب قدری سهل‌انگاری دارند، دلبسته به اسلام و نظام هستند”،  “در شبهای اَحیاء زنها با ریختهای مختلف، قواره‌های مختلف اشک میریزند؛ من حسرت میخورم ‌به آن جور اشک ریختن! “ ، “آن کسانی که حجاب را به طور کامل رعایت نمیکنند، اینها را نباید ‌متّهم کرد به بی‌دینی و ضدّانقلابی” ، “بدحجابی یا ضعف حجاب درست نیست امّا این موجب نمیشود که ما این افراد را از حوزه‌ی دین و انقلاب و مانند اینها خارج ‌بکنیم و خارج بدانیم” ، “خیلی از این کسانی که حجاب کاملی هم ندارند، جزو هواداران ‌جدّی نظام جمهوری اسلامی هستند؛ شما ‌می‌بینید در مراسم مذهبی، در مراسم انقلابی، اینها شرکت میکنند” ،  “خانمهایی بودند که در عرف معمولی به آنها میگویند بدحجاب، اشک هم از چشمش دارد میریزد. حالا چه کار کنیم؟ ردش کنید؟ مصلحت است؟ حق است؟ نه، دل، متعلق به این جبهه است؛ جان، دلباخته‌ی به این اهداف و آرمانهاست. او یک نقصی دارد. مگر من نقص ندارم؟ نقص او ظاهر است، نقصهای این حقیر باطن است؛ نمی‌بینند. گفتا شیخا هر آنچه گوئی هستم

آیا تو چنان که مینمائی هستی؟”

چهارم ؛ همچنین سخنان مقام معظم رهبری در خصوص حل معضل بدحجابی و نهی از این منکر هم راهبرد مشخص و شفافی را ارائه میکند؛

“ دولت و قوه قضائیه را موظف به عمل به مسئولیت‌های شرعی و قانونی خود در موضوع حجاب دانستند “، “دشمن با نقشه و برنامه وارد این کار شده، مسئولان نیز باید نقشه و برنامه داشته باشند که دارند و باید از انجام کارهای بی‌قاعده و بدون برنامه پرهیز شود” ، “انسان نهی از منکر هم میکند؛ نهی از منکر با زبان خوش، نه با ایجاد نفرت”

این نقشه راه نشان میدهد که اولا نهی از این منکر نباید ایجاد نفرت کند که خروجی تکرار روش های گذشته ایجاد حاشیه و دو قطبی های کاذب است، در ثانی قوانین کنونی ظرفیت برخورد با این چالش و معضل تحمیل شده را دارد و در اجرای آن با توجه به پیشرفت تکنولوژی می توان از ابزاری جدید به منظور جلوگیری از درگیری و برخورد با مردم بهره برد.

پنجم؛ در سالهای گذشته خیلی از مواقع که مقرر بوده امری از طرف رهبر معظم انقلاب به صورت #غیررسمی ، اعلام شود، نشریه خط حزب الله، صفحات مجازی رسانه نگار و یا توسط جناب آقای فضائلی منتشر میشده، توئیت اخیر جناب آقای فضائلی از همین جنس با دو رویکرد مشخص است،

الف- یادآوری مجدد همان رویکرد رهبر معظم انقلاب که در بند سوم و چهارم آمده

ب- اعلام رویکرد اجرائی ایشان و قبول نداشتن کارهای بی قاعده در حوزه برخورد با بی حجابی بدون تضعیف فراجا و ایجاد یاس در بدنه آن دستگاه

ششم؛ در سالهای اخیر این جماعت پر سر و صدا و پرهزینه، اتفاقات بدی را برای نظام جمهوری اسلامی رقم زده اند و تصویر نیروهای مومن و انقلابی را در بین عموم مردم خراب کرده اند و در بزنگاه های مهم با عناوین مختلف، تندروی های خود را به اوج میرسانند و تلاش میکنند هر اقدامی خلاف نظر خود را آنقدر پرهزینه کنند که یا به انجام نرسد یا با حداکثر هزینه انجام شود، در مقوله چالش تحمیلی حجاب هم رفتار آنها طوری است که در زمین همان افرادی که برنامه ریزی نموده و نقشه کشیده اند بازی میکنند و به دنبال این هستند که کار را به پشت بلندگو‌ بکشاننند و تا قبل از پشت بلندگو نظرات حضرت آقا را برای خود طبقه بندی میکنند که ارشادی است یا مولوی و بعد تصمیم میگیرند که تبعیت کنند یا از کنارش عبور کنند. این گفتمان شنیدن از لبان مبارک و پشت بلند گو و فاصله گذاشتن بین شخص رهبر انقلاب با دفتر رهبری از همان مواردی است که پایه گذارش جریان انحرافی و به منظور بالا بردن هزینه اجرای منویات ایشان و کند کردن ابزارهای مختلف رهبری برای اداره کشور بود، حالا هم در این آزمون ولایت پذیری که لازمه قبولی در آن ترجیح امر ولی با وجود ناخشنودی فردی و تفاوت نظر شخصی با نظر ایشان است، آنها را  مردود کرده است.

حالا هم این تندرو ها به دنبال آن هستند که ابتدا هزینه کارهای بی قاعده بر دوش رهبری معظم افتد و یا ایشان هزینه ی عقب نشینی از مواضع انقلابی که از موضع عقلانیت انقلابی بیان شده را پرداخت نمایند.

ضمن اینکه همه اینها توسط گروهی در حال انجام است که  خود در عرصه اجرا نه کارنامه ای دارند و نه ایده ای برای تبلیغ حجاب و عفاف و رویه آنها همیشه ایراد گیری و در مقام شاکی و متوقع ظاهر شدن بوده و ایده های آنها عموما سلبی بوده تا ایجابی و اجرائی!

هفتم؛ به نظر می‌رسد در این ایام ، سکوت نیروهای جبهه انقلاب که مخالف هر دو جریان هستند جفای در حق به اسلام و ‌انقلاب و امامین انقلاب است:

الف - تک تک ما  که خود را در جبهه انقلاب و متدین میدانیم، از وضعیت بی حجابی گله داریم، اما یقینا راه حل این چالش تحمیل شده را برخوردهای خارج از قاعده و پر هزینه آن هم در دوران پیروزی جمهوری اسلامی در عملیات وعده صادق نمیدانیم، پس هر کس به سهم خود باید از دولت و قوه قضائیه درخواست نماید به تبعیت از امر رهبری معظم انقلاب به مسئولیت خود با برنامه ، نقشه و تدبیر عمل نمایند و در مقابل به انجام فعالیت های پرهزینه و بی قاعده به سهم خود معترض باشند .

ب- جبهه انقلاب نباید در مقابل این جماعت پر سر و صدا و پر هزینه سکوت کند و اجازه دهد آنها با فضاسازی و حمله به افراد یا جریان ها آنقدر فضای ذهنی مسئولین امر را تند نمایند که نتیجه آن اعمال بی قاعده و پرهزینه باشد و از طرف دیگر در ذهن عموم جامعه، این جماعت نماینده جبهه انقلاب و متدینین تلقی شوند.

هشتم؛ بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی و انتظاری که در جامعه برای انتقام شکل گرفت تا شهادت شهدای عزیز دیگر، شهید فخری زاده و شهید سید رضی تا شهادت شهدای کنسولگری ایران در سوریه، دوگانه انتقام/ صبراستراتژیک شکل گرفت و جمعی از جبهه انقلاب آنقدر فضا را تنگ نمودند که حتی شاهد تعریض هایی به نهادهای انقلابی و حتی بزرگان نظام بودیم ، اما باید نظام به یک آمادگی و طراحی همه جانبه و یک وحدت در مردم و مسئولین می‌رسید تا بتواند یک عملیات گسترده را شکل دهد.

در بحث حجاب هم شرایط مشابه وضعیت فوق را دارد، نظام به طور ناخواسته در مقابل یک اتفاق ناخوشایند فرهنگی و شرعی قرار گرفته که دشمن سالها برای آن طراحی انجام داده و تا جایی جلو رفته که توانست فتنه ای همچون حوادث پائیز ۱۴۰۱ را رقم بزند، مومنین و نیروهای دلسوز و انقلابی از وضعیت موجود ناراحت و دلخورند، حتما باید کاری کرد که ضمن ایجاد وحدت بیشترین همگرایی را در جامعه ایجاد کند در مقابل دست دشمن هم از هرگونه دست درازی به روان جامعه و مردم کوتاه باشد، پس به نظر ولی مسلمین احترام بگذاریم، اجازه دهیم مسئولان اقدامات برنامه ریزی شده و با قاعده ای را طراحی و اجرا نمایند و باور کنیم اگر با همدلی و به دور از احساسات و فشارهای بیرونی و برنامه ریزی انجام شود، همچون وعده صادق هم دشمن را ناامید و هم مردم انقلابی، علما، مومنین و خانواده شهدا و ایثارگران خوشحال خواهند شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها