دلایل حمله سوپرانقلابی ها به توئیت مهدی فضائلی چیست؟

کد خبر: 1286763

جریان موسوم به سوپرانقلابی از توئیت یکی از اعضای دفتر نشر رهبر معظم انقلاب پیرامون تذکر به مسئولین در مورد برخورد بی‌قاعده در حجاب عصبانی شده و درصدد حمله به دفتر رهبری هستند. بعد از پیام رئیس قوه قضائیه و اطلاعیه فراجا و واکنش دولت ثابت شد توئیت فضائلی درست بوده و رهبری تذکر جدی در این‌باره داده‌اند.

دلایل حمله سوپرانقلابی ها به توئیت مهدی فضائلی چیست؟

در همین زمینه حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای، رئیس عدلیه با اشاره به موضوع حجاب اظهارکرد: «در قضیه عفاف و حجاب و برخورد با هنجارشکنان نیز باید با تدبیر، هماهنگی و همکاری عمل شود؛ قطعا ما نمی‌خواهیم هر فردِ کم‌توجه به قوانین در کف خیابان را کیفر کنیم؛ در این زمینه ستاد عفاف و حجاب در وزارت کشور، مسئولیت‌هایی دارد؛ همچنین خطاب به دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی برای شناسایی عناصری که به صورت سازمان‌یافته مبادرت به هنجارشکنی می‌کنند، تأکیداتی داشته‌ایم. قطعا باید به‌گونه‌ای اتخاذ تدبیر کرد که در قضیه مزبور، از خلاف شرع جلوگیری شود و زمینه سوء‌استفاده دشمنان نیز فراهم نشود.»

با اینکه مهدی فضائلی سابقا هم با اعلان‌هایی تلاش داشته فضای افراطی گفتمان برخی از چهره‌ها را به تعدیل دعوت کند، باز هم افرادی پیدا شده‌اند که به اظهارات او هجوم بیاورند. جالب‌تر آنکه این افراد نه از سر قانون و نه حتی در حمایت از فراجا، بلکه کاملا برعکس رویه نهادهای اجتماعی و منتسب به جمهوری اسلامی در تلاش هستند فقط رویه افراط‌ گرایی خود را پیش ببرند.

این مسأله واکنش‌هایی چند را به دنبال داشت. سپهر خلجی، رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت هم در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس در واکنش به این موضوع نوشت: «مسئولیت‌پذیری فراجا در صدور اطلاعیه و پذیرش مراقبت بیشتر، نشان داد مخاطب تذکر رهبر عزیز انقلاب کجا بود. رئیس‌جمهور نیز در همین مدت در چند نوبت به مسئولان امر همین تذکر را داده بودند؛  اما در این چند روز تا صدور اطلاعیه فراجا، برخی عناصر رسانه‌ای و یا وابستگان به جریان‌های سیاسی، غیرمسئولانه نوک پیکان انتقاد را متوجه دولت کرده و تلاش کردند با ایراد اتهام، خط اختلاف را دنبال کنند. البته موضع دولت در این چند روز با توجه به توصیه‌ها و تبعیت از تدابیر عالی نظام در حفظ آرامش و انسجام، سکوت بود. حالا که با اطلاعیه فراجا، ابعاد مسأله روشن شد، جا دارد برخی مسئولان متوجه اطرافیان هتاک، کذاب و اختلاف‌افکن که متأسفانه در مراکز رسمی کشور نفوذ کرده‌اند، باشند. همه ارکان باید توجه کنند که اولویت اصلی کشور، حفظ آرامش و انسجام و تلاش و کمک برای حل مشکلات مردم است.»  البته این طیف در ادامه هجمه‌ها به فضائلی و بی‌اخلاقی‌های خود، توئیت دو سال قبل وی را به‌عنوان عقب‌نشینی منتشر کردند که فضائلی در آن توئیت خواستار نگه داشتن حرمت پلیس در قضیه گشت ارشاد شده بود. موضوعی که موجب واکنش مجدد فضائلی شد و او در توئیتی توضیح داد: «ساعاتی است توئیت دیگری به‌عنوان توئیت جدید بنده و به‌عنوان عقب‌نشینی از توئیت قبل در حال بازنشر است؛ ضمن تأیید محتوای این توئیت که مربوط به حدود ۱.۵ سال پیش است، تأکید می‌کنم توئیت دیروز (تذکر رهبری) به قوت خود باقی است.»

چنین کنش‌هایی بیش از هر چیز یادآور جریان احمدی‌نژادی است که سعی داشته بر فاصله انداختن میان رهبری و دفتر رهبری تأکید کند و این بار با بهانه‌ای جدید به میدان آمده است.

در گفت‌وگوهایی تلاش کردیم به ابعاد این موضوع بپردازیم.

تذکر رهبر انقلاب درباره گشت ارشاد چه کسانی را عصبانی کرده است؟

منبع: صبح نو

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها