قالیباف: تخصیص‌های اعلامی دولت پیش از تصویب جداول علی‌الحساب است

کد خبر: 1287048

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده مردم ساری در مجلس که نسبت به اعلام زودهنگام تخصیص‌های بودجه پیش از تصویب جداول مربوطه در صحن انتقاد داشت، گفت: این تخصیص‌ها علی الحساب بوده و بعد از تصویب جداول مربوطه در صحن مجلس، مبنای قانونی همان جداول مصوب خواهد بود.

قالیباف: تخصیص‌های اعلامی دولت پیش از تصویب جداول علی‌الحساب است

علی بابایی کارنامی در جلسه علنی صبح امروز(دوشنبه، 3 اردیبهشت ماه 1403) مجلس شورای اسلامی در تذکری با بیان اینکه هنوز بودجه 1403 ابلاغ نشده، جداول تخصیص آن اعلام شده است، گفت: تخصیص های اعلام شده برای سال آینده در حالی صورت گرفته که جداول بر اساس ماده 152 قانون بودجه هنوز تصویب نشده است. در این بین سازمان برنامه و بودجه تا یک ردیف قید می گذارد اما قانون را اجرا نمی کند. در چنین شرایطی چگونه می توان توقع داشت شاهد توسعه متوازن در مجموعه های مختلف کشور باشیم.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه باید به دولت و سازمان برنامه تذکر داد که قانون را تغییر دهد نه اینکه احساسی عمل کند و قید بگذارد و هر کس می خواهد تحت عنوان مصوبه سفر و یا هر بحث دیگری در کشور بخواهد آن را اداره کند، گفت: دولت به کار بنیادی مجلس شورای اسلامی خدشه وارد می کند از این رو رئیس مجلس باید به سازمان برنامه و بودجه تذکر دهد که در غیر این صورت حقوق شهرستان های محروم تضییع می شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن درخواست ورود مسئولان به موضوع تنش آبی در مازندران که وضعیت این استان را بحرانی کرده است، خاطرنشان ساخت: تورم و گرانی نهاده های کشاورزی در سال زراعی جدید بسیار نگران کننده است. آیا با این سازوکار می خواهید از کشاورز حمایت کنید؟ نهاده ها گران شده اند و یا حتی وجود ندارند از این رو وزیر جهاد کشاورزی باید موضوع را مدیریت کند.

دکتر محمدباقر قالیباف در پاسخ به این تذکر با بیان اینکه قطعا این موضوع با سازمان برنامه و بودجه مطرح خواهد شد، گفت: طبیعتا برای سال 1403، جداولی مبنا خواهد بود که طبق بند ب ماده 182 در مرحله دوم در جلسه هفته آینده صحن مجلس تصویب خواهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه اگر هم تا کنون تخصیصی داده شده علی الحساب بوده و وقتی جداول به تصویب برسد حتماً بر اساس آن تنظیم می شود، عنوان کرد: طبیعتاً هم نباید در جداول تخصیص ها، قید گذاشته شود که اعتباری برای این ردیف یا آن ردیف است و دوستان در سازمان برنامه باید این موضوع را رعایت کنند./

خانه ملت

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها