عباس گلرو: سفر رئیسی به پاکستان بسیار مهم و راهبردی است

کد خبر: 1287106

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس سفر آیت‌الله رئیسی به پاکستان را بسیار مهم و راهبردی دانست و گفت: دو کشور اشتراکات زیادی در حوزه‌های مختلف با یکدیگر دارند.

عباس گلرو: سفر  رئیسی به پاکستان بسیار مهم و راهبردی است

عباس گلرو  در مورد اهمیت سفر رئیس جمهور کشورمان به پاکستان اظهار داشت: سفر رئیسی به پاکستان سفر بسیار مهم و راهبردی تلقی می شودو تحقق شعار دولت در بحث توسعه روابط با همسایگان است.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم در سیاست خارجی خود توسعه روابط با همسایگان را در اولویت کاری قرار داده است، گفت: تقویت روابط در موضوع تهران- اسلام آباد خود را به خوبی نشان داد و پاکستان کشور مهم در همسایگی ما است که در حوزه جهان اسلام و معادلات سیاسی منطقه به ویژه در مبارزه با رژیم صهیونیستی نقش مهم و راهبردی دارد.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی تامین امنیت در مرزهای دو کشور را یک امر ضروری عنوان کرد و اظهار داشت: در موضوعات مرزی و نفوذ پذیری های که از جنبه تروریستی در این مرزها وجود دارد حوادثی رخ داد، اما این مساله نمی تواند در روابط ایران و پاکستان خللی وارد کند.

گلرو با اشاره به ظرفیت های موجود دو کشور برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی ابراز امیدواری کرد، سفر رئیسی به کشورهای همسایه به ویژه کشور بزرگی همانند پاکستان تدوام داشته باشد و سفرهای متقابل مقامات دو کشور انجام شود.

وی تقویت روابط و جلوگیری از نفوذ جریان ثالث به روابط دو کشور را یک ضرورت عنوان کرد و بیان داشت: پاکستان از گذشته تا کنون روابط خوبی با ایران داشته و در حوزه سیاست خارجی هم همکاری‌های خوبی بین دو کشور وجود دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به همکاری ایران و پاکستان در حوزه سازمان ملل اشاره کرد و گفت: پاکستان و ایران اشتراکات زیادی در حوزه های مختلف با همدیگر دارند که امید است نتایج سفر مهم رئیس جمهور به اسلام آباد ثبات، امنیت و آرامش در نقاط مرزی شرق کشور باشد.

وی افزود: سفر رئیسی به پاکستان می تواند در امنیت پایدار منطقه و توسعه روابط دو جانبه به ویژه اقتصادی اثرگذار باشد و در سطح بین المللی هم نتایج خوبی برای منطقه به همراه داشته باشد.

رئیسی، رئیس جمهور اسلامی ایران امروز - دوشنبه سوم اردیبهشت ماه - به دعوت رسمی همتای پاکستانی خود و در رأس هیاتی عالی‌رتبه از مقامات اقتصادی و سیاسی به پاکستان سفر کرد.

رئیس جمهور در این سفر ۲ روزه خود پس از استقبال رسمی از سوی نخست وزیر پاکستان، با محمد شهباز شریف دیدار خصوصی خواهد داشت و به اتفاق وی نشست مشترک هیات‌های عالی‌رتبه دو کشور برگزار می‌شود.

رئیسی در این سفر همچنین با آصف‌ علی زرداری همتای پاکستانی خود ملاقات خواهد داشت و علاوه بر آن با سفر به برخی شهرهای دیگر این کشور با علما، نخبگان، تجار و فعالان اقتصادی نیز دیدار و گفت‌ وگو می‌کند.

سفر به شهر لاهور قلب فرهنگی پاکستان و شهر کراچی به عنوان قلب اقتصادی این کشور از دیگر برنامه‌های رئیسی در ادامه سفر خود به پاکستان خواهد بود./ایرنا

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها