اسطوخودوس یا ماشین قیامت اسرائیلی

کد خبر: 1287221

بعد از گذشت دهه‌ها، این گزارش را دیدم که در کشتار وحشتناک و فجیع مردم غزه، ارتش اسرائیل با دهشتناکی فراوان به جای سخت‌افزار‌های قدیمی از ماشین قیامت خاص نرم‌افزاری خود با استفاده از هوش مصنوعی شرکت گوگل رونمایی کرده که بسیار جنایتکارانه‌تر و غیر‌مردمی‌تر از رادار سامبلین بعثی‌هاست و آن اینکه به جای قبضه شلیک‌کننده، تمامی آدم‌های غزه را بی‌هیچ ترحمی رتبه‌بندی و به صورت اتوماتیک و با هر تعداد خانواده در منزل دستور کشتار می‌دهد.

اسطوخودوس یا ماشین قیامت اسرائیلی

در زمان جنگ ایران و عراق، تک‌خمپاره‌انداز‌های محدود خودی در شهر محاصره شده آبادان با وضعیت دشواری روبه‌رو شدند، بدین شکل که با هر شلیک برای جلوگیری از آتشباری دشمن بر مردمان محاصره شده شهر مورد اصابت بسیار نزدیک و دقیق توپخانه سنگین ارتش بعثی قرار می‌گرفتند که بعدتر مشخص شد این برتری دشمن به واسطه استفاده از رادار موقعیت‌یاب شلیک بسیار پیشرفته‌ای به نام «سامبلین» صورت می‌گرفت که به وسیله غرب دراختیار صدام قرار گرفته‌بود که خاطره‌اش را به صورت داستانی در کتاب «شطرنج با ماشین قیامت» آوردم.

بعد از گذشت دهه‌ها، این گزارش را دیدم که در کشتار وحشتناک و فجیع مردم غزه، ارتش اسرائیل با دهشتناکی فراوان به جای سخت‌افزار‌های قدیمی از ماشین قیامت خاص نرم‌افزاری خود با استفاده از هوش مصنوعی شرکت گوگل رونمایی کرده که بسیار جنایتکارانه‌تر و غیر‌مردمی‌تر از رادار سامبلین بعثی‌هاست و آن اینکه به جای قبضه شلیک‌کننده، تمامی آدم‌های غزه را بی‌هیچ ترحمی رتبه‌بندی و به صورت اتوماتیک و با هر تعداد خانواده در منزل دستور کشتار می‌دهد. این خصیصه تصمیم‌گیری سیستم موسوم به «اسطوخودوس» به جای عامل انسانی قاتل، باعث‌شده تا نظامیان اسرائیلی با خونسردی کامل در کشتار بار گناه عاطفی کشتار زنان و کودکان در غزه را از روان خود در لحظه تصمیم‌گیری برداشته و به گردن هوش مصنوعی بیندازند.

در زمان جنگ ویتنام نیز ارتش امریکا با مهمات موسوم به «شلیک کن و فراموش کن» سعی در فرار عاطفی برای خلبان‌های رها‌کننده موشک از کیلومتر‌ها دورتر بر مواضع ویت کنگ‌ها در روستا‌های منطقه داشت که با فراگیری تصاویر تلویزیونی و دیده شدن جنجالی این کشتار‌ها توسط مردم کشورشان و تظاهرات‌های ضدجنگ در امریکا باعث خنثی‌شدن این ترفند و در نتیجه سقوط دولت لیندون جانسون شد؛ و اکنون این اسرائیل است که به روش پیچیده‌تر تصمیم‌گیری نهایی نرم‌افزار و ماشین به جای عامل انسانی برای کشتار رسیده‌است. این البته از عجز رژیم است و نشانه برتری او نیست. رژیم خبیث روی زمین توان نبرد با دشمن را ندارد و تنها می‌تواند با جنایت از راه دور کارش را پیش ببرد که بحمدالله نه‌تن‌ها نتیجه‌ای برایش دربرنداشته، بلکه افکار عمومی جامعه جهانی را بیش از پیش از خود منزجر کرده‌است.

منبع: روزنامه جوان

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها