ابوعبیده: پاسخ ایران قواعد جدیدی ایجاد کرد

کد خبر: 1287353

سخنگوی گردان‌های القسام ضمن تمجید از پاسخ ایران به رژیم صهیونیستی، گفت دشمن در شن‌های غزه گیر افتاده و هیچ یک از اهداف خود را محقق نکرده است.

ابوعبیده: پاسخ ایران قواعد جدیدی ایجاد کرد

«ابوعبیده» سخنگوی گردان‌های شهید «عزالدین القسام» شاخه نظامی حماس در یک پیام ویدئویی در دویستمین روز جنگ علیه غزه گفت رژیم صهیونیستی به هیچ‌کدام از اهداف خود نرسیده است.

اوعبیده گفت: دشمن جنایتکار همچنان تلاش می‌کند که چهره خود را بازسازی کند اما تنها ننگ و ذلتش بیشتر می‌شود. ۲۰۰ روز گذشت و ارتش اسرائیل همچنان در شن‌های غزه گیر افتاده و تلاش می‌کند که از این فرصت برای قتل و کشتار بیشتر استفاده کند.

وی در ویدیویی که شبکه الجزیره آن را منتشر کرد، تاکید کرد: دشمن با گذشت این ۲۰۰ روز نه اهداف خود را محقق کرده، نه چشم‌اندازی دارد و نه اسرای خود را آزاد کرده است.

مقاومت مثل کوه ایستاده است

وی گفت: ۲۰۰ روز از جنگ می گذرد و مقاومت همچنان همانند کوه ایستاده است؛ تمام دنیا شجاعت و دلاوری مجاهدان ما در ضربه زدن به دشمن نه تنها در مقابله با حملات بلکه به هنگام خروج‌ آن از غزه را مشاهده کرد. هدف قرار دادن دشمن ادامه خواهد یافت و جدیدتر و متنوع‌تر نیز خواهد شد.

ابوعبیده تاکید کرد: از دروغ‌های دشمن تلاش برای قانع کردن جهان است؛ مبنی بر اینکه گردان‌های القسام را از بین بردیم و تنها گردان رفح باقی مانده است.

وی با بیان اینکه از مساله حقوق ملت فلسطین و پایان جنگ و بازگشت آوارگان و همچنین بازسازی غزه و ورود کمک‌ها کوتاه نمی‌آییم، گفت: تنها چیزی که خون شهدا را جبران می کند تحقق حقوق مشروع ما و تحقق شروط مقاومت است.

سخنگوی القسام خاطرنشان کرد: دشمن در رسیدن به توافق تبادل‌اسرا تعلل می‌کند و تلاش می کند که در مسیر میانجیگری‌ها برای رسیدن به آتش‌بس سنگ‌اندازی کند.

ابوعبیده گفت: از تمام تلاش های نظامی و مردمی به‌ویژه در جبهه‌های لبنان، یمن و عراق تقدیر و تشکر می کنیم. به مقاومت شجاعانه در کرانه باختری و تمام خاک فلسطین درورد می‌فرستیم. از مردم اردن می‌خواهیم که فعالیت خود را گسترش دهند.

پاسخ ایران محاسبات دشمن را برهم زد

وی با اشاره به حمله تلافی‌جویانه ایران به اهدافی در سرزمین‌های اشغالی در پی حمله رژیم صهیونیستی به سفارت ایران در سوریه گفت: زمان عربده‌کشی دشمن بدون اینکه کسی مجازاتش کند به پایان رسید. جهان شاهد بود که چگونه رژیم صهیونیستی قبل، حین و بعد از عملیات «وعده صادق» به وحشت افتاد؛ عملیاتی که جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به تجاوز رژیم صهیونیستی انجام داد.

ابوعبیده در ادامه گفت: پاسخ ایران در اندازه و ماهیت خود قواعد جدیدی وضع کرد و محاسبات دشمن و حامیان آن را برهم زد. رژیم صهیونیستی متحدان خود را از هزاران مایل دورتر برای دفاع از خود فراخواند و بعد هم به قابلیت‌های دفاعی خود بالید و لاف حمله زد و تلاش کرد آثار و نتایج حمله ایران را پنهان کند اما ما از اثرات این پاسخ (ایران) به خوبی آگاهیم.

ابوعبیده افزود: دشمن تلاش می کند که به وعده‌های خود در مذاکرات پایبند نباشد و به دنبال به دست آوردن زمان بیشتر است. سناریوی «رون آراد» بیشتر از هر سناریوی دیگری ممکن است در ارتباط با اسرای دشمن در غزه تکرار شود. توپ اکنون در زمین هر طرفی از دشمن است که این امر به او مربوط می‌شود اما زمان تنگ و فرصت کم است.

سخنگوی القسام گفت: آنچه که به فشار نظامی موسوم است تنها منجر به ثابت قدم ماندن ما بر روی مواضع خود و محافظت از حقوق مردم فلسطین می‌شود. واکنش هیستریک به اقدامات جبهه‌های مختلف مقاومت نشان دهنده اهمیت این اقدامات است.

وی خاطرنشان کرد: خانواده‌های اسرای صهیونیست خواهند فهمید که کابینه فاشیستی آن ها چه فاجعه‌ای علیه آن‌ها مرتکب شد اما دیگر دیر شده است. به نتانیاهو می‌گوییم که مرگ شما و نابودی اشغالگری‌تان حتما فرا خواهد رسید و گریه‌های دروغین در مقابل چشمان دشمن منجر به تغییر چهره شما نخواهد شد.

ابوعبیده در پایان از تمام امت اسلامی خواست که فعالیت‌های مردمی خود در دفاع از مقاومت را گسترش دهند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها